Messi připomněl penaltu Cruyffa. Překvapil tím i své kolegy

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Nedělní večer, katalánský Camp Nou, 81. minuta ligového souboje mezi Barcelonou a Celtou Vigou.

Messi připomněl penaltu Cruyffa. Překvapil tím i své kolegy
Známé plody La Masie, které z Camp Nou vyletěly jako střely

Po faulu na Neymara má před sebou Barcelona pokutový kop a když jde Brazilec za Messim, který má na penalty přednostní právo a něco mu šeptá, z tribun se zdá, že ho žádá o přenechání exekuce.

K jedenáctce se však nakonec postaví Messi a překvapí celý stadion, na němž je 72 580 diváků. Místo střely totiž přistrčí míč pouze dopředu a rozběhnutý Luis Suárez skóruje, čímž završí čistý hattrick a pojistí si místo na čele střelecké tabulky.

Toť rekapitulace událostí, která atypické penaltě, jíž ovšem fotbalová pravidla povolují, předcházela. Dotyčný scénář překvapil i samotné barcelonské hráče...

"O ničem jsem nevěděl, ale od Messiho se to dá očekávat. Stále něco vymýšlí a přináší nové nápady. Nikdy jsem ale neviděl, že by něco takového na tréninku zkoušel," kroutil hlavou webem sme.sk citovaný obránce Jordi Alba.

"Bylo to nacvičené a původně jsem měl zakončovat já, ale Luis byl rychlejší. Nejdůležitější je, že to vyšlo," liboval si Neymar.

"Vynálezcem" dotyčného stylu má být Rik Coppens, s tím, že v roce 1982 něco podobného provedli fotbalisté Ajaxu Amsterdam Johan Cruyff a Jesper Olsen. Ten mu však míč po jeho přihrávce ještě vrátil.