Mareček na Letné prodloužil: Chtěl jsem zůstat z mnoha důvodů

Sparta uzavřla novou smlouvu se svým pětadvacetiletým univrzálem Lukášem Marečkem, který by se tak měl na Letné zdržet nejména do konce sezony 2017/2018.

Mareček na Letné prodloužil: Chtěl jsem zůstat z mnoha důvodů
S Horníkem přišlo i cinklé jaro? Proč Královec tlačil Spartu?

"S vedením jsme se o možnosti prodloužení smlouvy bavili už delší dobu a jsem moc rád, že se nám ta jednání povedlo dokončit. Samozřejmě jsem tu chtěl zůstat, z mnoha důvodů. Jsem v klubu spokojený, navíc mám v Praze rodinu a těším se na cíle, které se Spartou před sebou máme," pronesl v mini interview na stránkách sparta.cz bývalý hráč Anderlechtu.

Mareček už je součástí slavného "S" dva a půl roku. "Už jsem si tu zvykl. To je třeba se zahraničím nesrovnatelné, tam si zvykáš mnohem déle. Tady je dobrá parta a musím říct, že také nejsilnější kádr od doby, kdy jsem přišel," pokračoval svěřenec kouče Zdeňka Ščasného.

Během zimy si ale přeci jen na něco zvykat musel. Zatímco podzimní část strávil na pravém kraji obrany, jaro začal ve středu zálohy. "Samozřejmě to byl nezvyk, nebyl to můj post. Na druhou stranu jsem rád, že jsem si vyzkoušel něco nového. Především jsem byl ale spokojený, že jsem mohl hrát v základní sestavě, a hrál jsem jak nejlépe jsem uměl. Teď mám samozřejmě radost, že můžu bojovat o svou oblíbenou pozici," zakončil na klubovém web spoluhráč Krejčího, Dočkala, Matějovského a spol.