Největší finanční rakety Bundesligy. Kdo zvedl svou cenu?

To jsou skoky! Bundesliga se rozjela na plné obrátky, už se spekuluje o letních přestupech, kde bude samozřejmě hrát hlavní roli cena. Německý Sport Bild přinesl žebříček hráčů, jejichž cena za poslední půlrok nejvíce vyrostla. Tady jsou finanční rakety Bundesligy.

Největší finanční rakety Bundesligy. Kdo zvedl svou cenu?
LEROY SANÉ
Objev ze Schalke 04 se zvedl finančně z 8 na 18 milionů a pokud bude hrát tak, jako dosud, jeho cena se do letního přestupového termínu ještě navýší.

PIERRE EMERICK AUBAMEYANG
Útočník Dortmundu a do víkendu nejlepší střelec soutěže (než ho předskočil Lewandowski) zvýšil svoji tržní hodnotu za poslední půlrok o 10 milionů na 45 milionů euro.

[break]
CHICARITO
Hrál v Realu i Manchesteru United, ale až v Bay Areně v Leverkusenu se střelecky i fotbalově našel. To znamená nárůst z 10 na 18 mega.

HENRIK MCHITARJAN
Momentálně nejslavnější Armén, o víkendu dal gól, ale jeho parketou v Dortmundu je tvorba hry a nahrávky. Cena: dříve 22, nyní 28 milionů euro.

[break]
KINGSLEY COMAN
Mladá krev v Bayernu, dere se do reprezentace jeho cena stoupla o 5 milionů na 15 milionů.

GRANIT SHAKA
V Gladbachu vyrostl v oporu týmu, rodák z Kosova, reprezentuje Švýcarsko. Nová cena je 25 milionů euro, stará byla na kulatých dvaceti…

[break]
ILKAY GÜNDOGAN
Další tvůrce hry, tentokráte z Dortmundu. Má ideální věk 25 let, jeho cena rapidně roste, před pěti lety stál 1,5 milionu, loni už 25, letos 30. V milionech euro, samozřejmě.

JOEL MATIP
Kamerunský reprezentant, opora Schalke 04. Čerstvá novinka těchto hodin: v létě posílí Liverpool. Jeho cena byla vyčíslena dříve na 14 milionů, nyní na 18. Sedí to, ptáme se do Liverpoolu…

[break]
SOKRATIS PAPASTATHOPULOS
Kapitán řecké reprezentace a další z Dortmundu, jehož cena vzrostla o 4 mega na 22 milionů eur.

LEON GORETZKA
Hráč Schalke si svými výkony vysloužil nárůst ocenění z 10 na 13 milionů eur.

Co spojuje Čecha, Eriksena, Williana či Pedra?