Dva důvody, proč je Paříž podle kouče Chelsea favoritem...

Renomované evropské celky Paris Saint-Germain a Chelsea už se musejí navzájem znát jako své boty. Ve vyřazovací fázi Ligy mistrů se totiž potkávají již třetí rok po sobě.

Dva důvody, proč je Paříž podle kouče Chelsea favoritem...
Manchester United, nebo Juventus? Cavani by si zvolil...

Navíc je zajímavé, že v obou předešlých dvojzápasech rozhodol o postupujícím vždy až vyšší počet venkovních gólů. Zatímco předloni se ve čtvrtfinále radovali Blues, loni dokázalo z osmifinále postoupit PSG.

Podle odborníků je mírným favoritem aktuální lídr Ligue1, který své soutěži vládne s náskokem čtyřiadvaceti bodů a kráčí si pro čtvrtý titul v řadě. V probíhající sezoně navíc Ibrahimovič, Trapp a spol. prohráli pouze jeden z celkových devětatřiceti zápasů.

O víkendu se ovšem zrodila bezgólová remíza s Lille, kvůli níž přišel titán z Parku princů o úchvatnou sérii šestnácti soutěžních výher za sebou...

"Remíza s Lille nás mrzí, ale hráčům nemohu nic vytknout. Teď už musíme hledět směrem k Chelsea. Věřím, že když navážeme na naše výkony v této sezoně, postoupíme," prohlásil francouzský kormidelník Laurent Blanc, jemuž se uzdravili dva klíčoví záložníci Pastore s Verrattim.

To Chelsea zažila pozitivnější víkend a nejvyšším triumfem sezony zamávala 5:1 s Newcastlem United. Guus Hiddink už vedl po konci Josého Mourinha londýnský tým v jedenácti zápasech a zatím stále neokusil hořkost porážky.

"Věříme si, ale Paříž je favoritem. Za prvé proto, že vyřadili Chelsea v minulém roce, a také proto, že prohráli v této sezoně zatím jen jednou. To je úžasná bilance," ocenil nejbližšího protivníka prozatimní šéf lavičky londýnského velkoklubu ze Stamford Bridge.

"Ambice PSG jsou vysoké, chtějí jednou Ligu mistrů vyhrát, ať to stojí cokoliv. Budeme muset hrát velmi takticky. Bude to těžké, ale jsme přesvědčeni, že můžeme dopadnout lépe než loni," uzavřel bývalý kouč Anži Machačkala, Turecka, Ruska, Nizozemska či Eindhovenu, jenž bude proti PSG postrádat Johna Terryho.

[img id="49407"]