Özil je na nejlepší cestě zlomit další rekord Premier League

Ačkoliv je odehráno 26 zápasů a pořád jich dvanáct zbývá, Mesut Özil již pro své spoluhráče v Arsenalu vytvořil více šancí, než se kdy podařilo provést Ryanu Giggsovi či Stevenu Gerrardovi za celou sezonu.

Özil je na nejlepší cestě zlomit další rekord Premier League
Největší finanční rakety Bundesligy. Kdo zvedl svoji cenu?

Sedmadvacetiletý německý reprezentant je blízko i rekordu všech dob v podobě 20 asistencí za ročník. Zatím jich má na kontě ve čtyřiadvaceti vystoupeních sedmnáct a ještě dvanáct šancí na zlepšení své bilance, což není špatná výchozí pozice.

Po vydřené výhře nad Leicesterem City se stal bývalý hráč Realu, Schalke 04 či Werderu Brémy teprve třináctým fotbalistou, který v jediné sezoně vytvořil svým kolegům 100 a více šancí. To znamená průměr 4,4 příležitostí na utkání.

Pakliže by už svěřenec manažera Arséne Wengera nevynechal až do finiše ostrovní soutěže žádný duel - ať už kvůli zdraví nebo suspendaci - mohl by zakončit ročník se 159 vypracovanými šancemi, což by byl bezkonkurenčně nejlepší výkon všech dob.

Na vrcholu tohoto žebříčku zatím sedí legenda Chelsea Frank Lampard, který v sezoně 2008/2009 vytvořil neuvěřitelných 134 šancí. Na druhé příčce pak je další zástupce Blues Florent Malouda, který v ročníku 2010/2011 vybídl své kamarády ve zbrani ke 117 příležitostem.

Třetí pozice patří Cescu Fábregasovi, ovšem v době, kdy ještě válčil za Arsenal. V sezoně 2006/2007 vytvořil 116 gólových pozic. Stejné číslo pak předvedl v období 2012/2013 oddaný bojovník Evertonu Leighton Baines.