Nicky Butt se vrací do Manchesteru United. V jaké funkci?

Manchester United má nového šéfa své mládežnické akademie. Nedávno se jím stal bývalý dlouholetý hráč Rudých ďáblů Nicky Butt, který je šestinásobným šampionem Premier League.

Nicky Butt se vrací do Manchesteru United. V jaké funkci?
Dva důvody, proč je Paříž podle kouče Chelsea favoritem...

Sám je oné akademie produktem. "Je pro mě ctí přijmout tuto úlohu," pronesl jednačtyřicetiletý Butt, jehož slova zveřejnil server sme.sk.

"V mládí jsem na tomto místě získával ostruhy. proto jsem rád, že jsem teď dostal šanci odevzdávat své zkušenosti a vštěpovat hodnoty a postoje budoucím generacím hráčů Manchesteru United," pokračoval na web sme.sk jeden z členů slavné "The Class of 92".

"Je to velká výzva a jsem opravdu šťastný. Náš dlouholetý cíl se nemění - chceme do prvního mužstva dodávat dobře trénované a vyprofilované hráče, kteří cítí zodpovědnost v dresu největšího klubu na světě," doplnil někdejší hráč Newcastlu United či Birminghamu City, jenž se s profi kariérou rozloučil v roce 2011.

Vedení vsadilo na oblíbence Sira Alexe Ferguson, který na něj oceňoval přímost a odvahu, záměrně. "Akademie Manchesteru United je zaměřená na výchovu mladých fotbalistů. Nicki jako absolvent našeho nejlepšího ročníku přinese vášeň, energii a zkušenosti," uzavřel výkonný místopředeseda dvacetinásobného anglického mistra Ed Woodward, jehož vyjádření vydal portál sme.sk.