Bílek posadil Latku a vzal mu i pásku: Je to nepříjemné, uvedl

Slávistický stoper Jiří Bílek nejenže posadil na lavičku svého kolegu Martina Latku, což se dosud mnoha bekům nepovedlo, ale také mu "sebral" kapitánskou pásku.

Bílek posadil Latku a vzal mu i pásku: Je to nepříjemné, uvedl
Slavia se vrátí k triu Švento, Mašek a Zeman až v létě

"Je to nepříjemné, Martin je můj velký kamarád a výborný fotbalista. Je to taková ošemetná situace," přiznal na stránkách slavia.cz bývalý hráč německého Kaiserslauternu či polského Zaglebie Lubin.

Nic by se v tomto směru nemělo měnit ani v páteční předehrávce 18. kola proti Vysočině Jihlava. "Ve fotbale je to ovšem hrozně rychlé. Teď jsem dal gól, ale příště být v sestavě nemusím. Navíc se jen řešilo, jestli já, nebo Martin, jenže je tady ještě Michal Frydrych. Ten nám jednou všem vytře zrak," pokračoval dvaatřicetiletý defenzivní specialista, jehož slova zveřejnil web slavia.cz.

Exliberecký Bílek má podporu i u kouše Dušana Uhrina mladšího. "V průběhu zimní přípravy patřil Jirka mezi naše nejlepší hráče. Perfektně dokázal řídit obranu," uzavřel někdejší stratég Mladé Boleslavi či Viktorie Plzeň.

V aktuálním ročníku Synot ligy dosud nasbíral Bílek třináct startů. V základní sestavě figuroval sedmkrát a během 704 odehraných minut dosáhl i na dva přesné zásahy. V uplynulé ligové sezoně nastoupil za sešívané sedmadvacetkrát.