Boleslav začala dlouhodobou spolupráci se Spartakem Moskva

Tak je to oficiální. Prvoligový kádr mladoboleslavského týmu se poprvé ve své historii dočkal ruského fotbalisty, jímž se stal dvacetiletý talent Denis Alexejevič Davydov, jenž přichází do města automobilů na hostování do konce sezony ze Spartaku Moskva.

Boleslav začala dlouhodobou spolupráci se Spartakem Moskva
Dotáhne Boleslav „ruského Messiho“ ze Spartaku? Desítka čeká

"Mladá Boleslav získala jednoho z nejtalentovanějších ruských hráčů současnosti. Denis splňuje předpoklady fotbalisty, které přivádíme do Synot ligy ze zahraničí, to znamená, že musejí být mladí a mít vysokou kvalitu, aby českou nejvyšší soutěž zatraktivnili. Podařilo se nám to již u Karavajeva, který hraje v Jablonci, a Jefremova, jenž působí v Liberci, v případě Davydova jde navíc o hráče z dospělé ruské reprezentace. A bylo nutné vše držet v tajnosti, neboť zájem o tohoto talentovaného hráče mělo několik klubů ruské Premier Ligy," pronesl na stránkách fkmb.cz Viktori Koláč z agentury Sport Invest International.

Prezidentovi klubu z města automobilů Josefu Dufkovi se líbí, že jeho tým dostal přímou náhradu za Jiřího Skaláka. "Jsem velice rád, že pracovníci agentury Sport Invest International dodrželi slovo dané při odchodu Jirky Skaláka z Boleslavi do Anglie. Toho si opravdu hodně vážím. Realizací těchto dvou transferů agentura Sport Invest International prokázal vysokou profesionalitu, prospěšnost svých zahraničních poboček v Londýně i Moskvě a upevnila si tak postavení na českém fotbalovém trhu," uvedl na fkmb.cz čelní představitel Boleslavi.

Nejnovější posilu, která začínala v mládežnické akademii FC Moskva, si šéf nemohl vynachválit. "Jedná se o výrazně nadaného hráče, o kterého byl obrovský zájem z předních ruských klubů, což potvrzoval i mimořádný zájem ruských novinářů v posledních dnech opakovaně kontaktujících náš klubový sekretariát. Denis na mě udělal dojem při podpisu smlouvy přehledem o našem fotbalovém prostředí a především o Synot lize a připraveností na české angažmá zvládnutím základních fotbalových pojmů v češtině," uzavřel fkmb.cz citovaný nadřízený Karla Jarolíma.

Příchod Davydova je začátkem dlouhodobější spoluprác Mladé Boleslavi a Spartaku Moskva.