Real v Lize mistrů straší Italové. 28 let s nimi jen vypadává...

Real to na italské celky ve vyřazovací fázi Ligy mistrů neumí. Posledních osm setkání s reprezentantem Apeninského poloostrova totiž dopadlo pro Bílý balet vždy špatně.

Real v Lize mistrů straší Italové. 28 let s nimi jen vypadává...
Dortmund se pochlubil první posilou pro nadcházející ročník

Madridský kolos ze San Bernabéua naposledy postoupil přes italský klub před 28 lety v prvním kole Pohárů mistrů evropských zemí, když vyřadil Neapol.

Poté ovšem dvakrát vypadl s AC Milán, jednou s FC Turín, čtyřikrát s Juventusem a jednou s AS Řím, který ho poslal z kola ven v soutěžním ročníku 2007/2008..

Na římské Vlky narazí desetinásobný šampion nejprestižnější soutěže Starého kontinentu i tentokrát. A na lavičce týmu z věčného města stejně jako tehdy opět sedí Luciano Spalletti...

"Naše historie s Realem ale nehraje roli. Tehdy jsme měli zkušenější tým než dnes. Nyní jsme ve fázi budování. Tento souboj nám ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Jsme na Real připraveni a uvidíme, jak to dopadne," uvedl Českou tiskovou kanceláří citovaný Spalletti.

Premiéru v Lize mistrů si v roli hlavního kouče odbude Zinedine Zidane, který ještě s týmem v šesti zápasech neprohrál, ztratil pouhé dva body a v průměru nastříleli jeho svěřenci čtyři góly za zápas.

"Musíme si dát velký pozor na jejich rychlé hráče na křídlech. Doma určitě budou chtít vyhrát, ale to chceme i my, protože první zápas je vždy hrozně důležitý. Když předvedeme svůj optimální výkon, tak postoupíme," uzavřel Benzema, který dal v posledních dvanácti duelech 16 gólů.