Vachoušek po dalším podpisu: Už budu přesluhovat třetí rok

Velezkušený záložník Štěpán Vachoušek si prodlouží svou profesionální kariéru minimálně o další rok.

Vachoušek po dalším podpisu: Už budu přesluhovat třetí rok
Boleslav začala dlouhodobou spolupráci se Spartakem Moskva

Na teplických Stínadlech totiž svůj dobíhající kontrakt aktualizoval až do léta 2017. "Pocity jsou moc příjemné, protože je to prodloužení kariéry o další rok. Jsem moc rád, že jsme se rychle domluvili a ztvrdili jsme to podpisem," liboval si na stránkách fkteplice.cz bývalý hráč Slavie, Sparty, Austrie Vídeň či Olympique Marseille.

Funkční veterán vždy prodlužuje pouze o rok. "My už jsme na to najeli s panem Hrdličkou, vždy jsme byli domluveni, že si sedneme půlroku před koncem smlouvy a řekneme si co a jak. Už pátý rok takhle jedeme a podle mě to má oboustranně smysl," pokračoval na klubovém webu čerstvý vítěz ankety nejlepší sportovec Teplicka.

Pokud smlouvu dodrží, jaké jsou jeho plány po jejím vypršení? "V ten moment mi bude 38 let a já jsem si kdysi řekl, že pokud vydržím v lize do 35, tak to bude obrovský úspěch, takže teď už v podstatě budu třetí rok přesluhovat. Bude rozhodovat ten daný moment, jak se budu cítit, jak se bude dařit týmu, jak na tom budeme v tabulce a jak se domluvíme s trenérem, pak se uvidí. Okolností je hodně a uvidíme," doplnil s nádechem tajemna.

Bývalý kapitán české jednadvacítky, která v roce 2002 ovládla Euro, nastoupil v aktuálním ročníku Synot ligy do sedmnácti duelů, v nichž se mu podařilo vstřelit 4 branky. Další čtyři góly pak svěřenec kouče Davida Vavrušky připravil svým spoluhráčům.