Kadlec a Pavelka? Nejprve večeře a pak do sebe trochu zajeli

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Klubový spoluhráč Naniho, Diega či Van Persieho Michal Kadlec je momentálně ve Fenerbahce Istanbul spokojen.

Kadlec a Pavelka? Nejprve večeře a pak do sebe trochu zajeli
Vachoušek po dalším podpisu: Už budu přesluhovat třetí rok

"Za leden a půlku února jsem toho odkopal snad víc, než za předchozí dva roky. Trenér Pereira mi věří, využívá mě v obraně, ať na kraji nebo na stoperu. Máme hodně zraněných a vykartovaných hráčů, takže nastupuji tam, kde je potřeba. Vážím si toho, že dostávám šanci. Kéž by to vydrželo co nejdéle," přál si dvojnásobný vítěz české nejvyšší soutěže v rozhovoru pro sport.cz.

Proti Kasimpase dokonce nastoupil po deseti letech v záloze jako defenzivní štít. "Naposledy jsem hrál defenzívního záložníka asi před deseti lety za mládežnickou reprezentaci. Oba spoluhráči, kteří na této pozici hrají, byli vykartovaní. Kouč si mě zavolal den před zápasem a řekl mi, že by mě tam postavil, protože umím držet prostor a naplňuji jeho taktické pokyny. Tak jsem si to po létech zkusil a docela se mi dařilo, tedy soudím podle toho, že jsem byl chválený. Víc se tam naběhám než na stoperu, ale pozičně je to v podstatě stejné. Jsem také častěji u balónu. Na druhou stranu zase pod větším tlakem soupeře. Vím ovšem, že za sebou mám ještě obrannou lajnu," doplnil jednatřicetiletý rodák z Vyškova.

Protože hrál tam, kde hrál, velmi často se potkával s reprezentačním kolegou Davidem Pavelkou, jenž je defenzivním záložníkem. "Potkávali jsme se při utkání hodně často, hráli jsme vlastně na sebe. Ale nepokopali jsme se. Jen na konci zápasu jsme do sebe trochu zajeli, když jsme šli oba skluzem do šprajcu. Párkrát iý jsme byli na večeři, jsme v častém kontaktu. David je v Turecku krátce, pořád je to pro něho nové, úplně jiné, než co poznal v Liberci. Zvyká si, ale zvládá všechno v pohodě," pokračoval stránkami sport.cz citovaný univerzál, jenž by v Istanbulu rád zažil oslavy titulu jako první rok jeho účinkování ve Fenerbahce.

Pokud jde o léto 2016, bývalý bek Bayeru Leverkusen má mít hned několik možností. V Česku je to Sparta, v Belgii Bruggy a nápadníci z bundesligy specifikováni nebyli. "To je otázka spíš pro Viktora Koláře. Samozřejmě ale o tom vím, i když třeba z Fenerbahce mne zatím nikdo oficiálně neoslovil. Teď to ale neřeším, nechávám vše otevřené, budu volný hráč. Léto je daleko, uvidíme, kdo přijde s jakou nabídkou. Nevylučuji, že zůstanu, ale ani to, že odejdu, a může to být i do Sparty. Probereme nabídky jak s manažerem, tak s tátou a všechno zvážíme. Teď se hlavně soustředím na fotbal," uzavřel Kadlec, jehož slova vyšla na serveru sport.cz.