TOP 3 němečtí mladíci do dvaceti let

Německo mělo vždy kvalitní přísun mladých hvězd, které dokázaly na mezinárodním poli mnohé. A že tomu stále je, to potvrzuje tato trojice velkých talentů:

TOP 3 němečtí mladíci do dvaceti let
Chelsea v létě převezme Simeone, má jasno španělský tisk

Julian Brandt

Devatenáctiletý odchovanec Wolfsburgu, který ale již ve svých sedmnácti posílil Bayer Leverkusen, je opravdu hodně žhavé a hlavně mladé německé zboží.

Letos se prezentoval v sedmadvaceti zápasech, ve kterých vsítil tři branky. Hraje za tři mládežnické kategorie reprezentace Německa, a to v týmu do devatenácti, dvaceti a jednadvaceti let.

Velký zájem o něj panuje v Anglii, peníze na něj "šetří" Liverpool nebo třeba Chelsea.

[break]
Mahmoud Dahoud

Už podle jména je jasné, že se o německého rodáka nejedná. Dvacetiletý libanonský rodák započal své fotbalové kroky ve Fortuně Dűsseldorf, ve čtrnácti posílil Mőnchengladbach a od té doby v Borussii předvádí své umění ve středu pole.

Zatímco loni odehrál jen tři zápasy a všehovšudy jen 58 minut, letos se v dresu Gladbachu objevil již devětadvacetkrát a dokonce vsítil dvě branky.

Zatím vypadá, že se rozhodně reprezentovat Německo, už má na kontě tři zápasy za reprezentaci do devatenácti let.

[break]
Leroy Sané

Leroy Sané letos již oslavil dvacáté narozeniny a může být v tomto žebříčku pasován do role nejzkušenějšího. A to nejen kvůli věku, ale i díky startu v reprezentačním "Áčku" Německa. Svůj debut si odbyl v listopadu loňského roku v přátelském zápase proti Francii.

V Schalke je Sané produktivní. Rodák z Essenu překonal soupeře v šesti případech, celkově odehrál osmadvacet zápasů.