Pět případů, kdy padl gól z penalty až po přihrávce

[tag]VIDEO[/tag] Penalta je jednou z možností, jak se lacině dostat ke gólu. Někdo volí kop na jistotu, někteří si dovolí "Panenkovku", a jak jsme nedávno mohli vidět v zápase Barcelony s Celtou Vigo v podání Messiho a Suaréze, penaltou pouze rozehrajete a asistujete na gól. Takových případů ve fotbale není mnoho, ale přesto se děly a dít budou, což dokládá tato pětice případů:

Pět případů, kdy padl gól z penalty až po přihrávce
Největší finanční rakety Bundesligy. Kdo zvedl svoji cenu?

Rik Coppens - Andre Piters


Začněme poměrně dávnou fotbalovou minulostí a podívejme se na reprezentační zápas mezi Belgii a Islandem z roku 1957. O penaltovou parádu, která pomohla k vysoké výhře 8:3, se postaral legendární hráč Beerschotu Rik Coppens a André Piters, který se proslavil v dresu Standardu Lutych.


[break]

Mike Trebilcock - Johnny Newman


Před pětapadesáti lety se o penaltovou senzaci postarala anglická dvojice ve službách Plymouth Argyle Mike Trebilcock a Johnny Newman. I když se nejednalo o hvězdy reprezentačního formátu, v dresu Plymouthu zažili krásné sezóny. A na jejich gól z penalty proti Aston Ville v penaltovém rozstřelu FA Cupu rozhodně nejde zapomenout:


[break]

Johan Cruyff - Jesper Olsen


Legendy Ajaxu, se kterým dokonce získaly dva nizozemské tituly, se v zápase proti Helmondu v roce 1982 rozhodly pro zajímavý penaltový kop, který se ale vyplatil a rozjel cestu za vítězstvím 5:0.


[break]

Thierry Henry - Robert Pires


Že ne vždy se vyplatí místo přímé střely z penalty nahrávat, o tom se přesvědčily francouzské hvězdy Roberto Pires a Thierry Henry v zápase proti Manchesteru City. Pires myšlenku Henryho nepřečetl a byla z toho akorát pěkná fraška.

Henrymu se ostatně úspěšně nahrát z penalty podařilo, a to reprezentačním dresu Francie, kdy nahrával Maloudovi v exhibičním zápase výběru Messiho a nejlepších hráčů.[break]

Youssef Mouihbi - Baghdad Bounedjah


I zde se podíváme na přípravný zápas, a to mezi Olympique Marseille a tuniským celkem Etoile du Sahel. Neznámý celek z města Sousse si ve Francii sice trhl ostudu a prohrál 1:5, ale jediná branka, kterou zařídila dvojice Youssef Mouihbi - Baghdad Bounedjah, stála za to: