Další bájná hranice padla. Co chybí do absolutního rekordu?

Barcelona, která neprohrála již 31 duelů v řadě, má po dohrávce 16. kola Primera División na půdě Sportingu Gijón na prvním místě tabulky již šestibodový náskok na Atlético. Po středečním klání se však mnohem více mluví o jiné záležitosti...

Další bájná hranice padla. Co chybí do absolutního rekordu?
Paříž na Lavezzim vydělala, Argentinec jde za Gervinhem

Do historie La Ligy se díky dalším dvěma přesným zásahům zásahům zapsal Lionel Messi, který jako první fotbalista v historii pokořil v nejvyšší španělské soutěži třistagólovou hranici.

Aktuálně je osmadvacetiletý kapitán argentinské reprezentace na 301 trefách, které se mu podařilo nasbírat ve 334 ligových zápasech za Barcelonu.

Druhé místo za Messim patří Telmo Zarrovi, jehož bilance se zastavila na 251 brankách. Průběžná třetí pozice pak patří Cristiano Ronaldovi, jenž k tomuto dni nastřílel v Primera División 246 gólů.

Světovým rekordem mezi nejprestižnějšími ligami je výkon Gerda Müllera v bundeslize. Německý kanonýr si v letech 1965 1979 připsal na své konto v nejvyšší německé soutěži 365 tref. Vzhledem k tomu, že měl Müller průměr 0,85 branek na zápas a Messi ho má 0,9, s podobnou potencí by ho mohl z prvního místa vystrnadit do dvou let, kdy mu bude třicet.

Pokud jde o jiné soutěže, v anglické lize dosud vládne výkon Jimmyho Greavese, jenž v barvách Tottenhamu a Chelsea nastřílel 357 branek. V italské Serii A je na čele Silvio Piola s 274 trefami a francouzskou Ligue1 z historického pohledu ovládá Delio Onnis s 299 přesnými zásahy.