Kovář po návratu z Izraele: Asi to zase bude zahraničí

Zkušený brankář Přemysl Kovář je po roce a půl v izraelském Hapoelu Haifa zpět v Liberci, připravuje se juniorkou Slovanu a vedle toho si hledá nové angažmá.

Kovář po návratu z Izraele: Asi to zase bude zahraničí
Kadlec a Pavelka? Nejprve večeře a pak do sebe trochu zajeli

Proč tam skončil, když odchytal 45 ligových zápasů a až na zranění byl jasnou jedničkou?? "V prosinci jsem marodil a čtyři víkendy jsem byl mimo hru. Pak jsem odchytal pohárové utkání, ale znovu jsem se lehce zranil. No a když jsem se uzdravil, na návrat do branky jsem čekal marně. Nevěděl jsem, co se děje, ale pak za mnou přišli, že klub bude hrát o udržení a nechce riskovat moje další zranění. za vším bylo podle mě nedorozumění s trenérem brankářů. Bývalý trenér gólmanů po minulé sezoně spolu s hlavním koučem odešel a nahradil ho nový, se kterým jsme si od začátku nesedli. Hlavní problém byl podle mě v tom, že on sám nikdy nechytal, a tak neměl zkušenosti. Nevěděl, jak se brankář cítí před zápasem a po něm. V tréninkových věcech jsme spolu proto trochu bojovali. Musím říct, že to byl první trenér, se kterým jsem kdy měl nějaké problémy. Nakonec jsem kvůli tomu už ani neměl chuť do fotbalu a konec pro mě byl vysvobozením. Domluvili jsme se v klidu, klobouk dolů před klubem. Měl jsem smlouvu do konce sezony a oni mě bez problémů vyplatili a rozloučili jsme se podáním ruky. Dokonce jsem vyrozuměl, že bych se tam třeba v létě mohl vrátit. Každopádně kdyby mi někdo zavolal, abych tam šel znovu, s radostí bych tu nabídku přijal," ozřejmil v interview pro idnes.cz exliberecký strážce svatyně.

K návratu do prvního mužstva Slovanu by ale dojít nemělo. "Nad mojí budoucností je zatím velký otazník. Jsem rád, že mi tady Liberec umožnil trénovat. Já jsem teď volný hráč a můžu přestoupit i tam, kde je přestupové okno už zavřené. Jsem na telefonu a věřím, že se nějaká nabídka objeví a během příštích dnů někam přestoupím. Po izraelské zkušenosti jsem otevřený všemu. Jsem v nějakém kontaktu, ale nechci to předem komentovat. Ale zase to asi bude zahraničí," prozradil na stránkách idnes.cz třicetiletý gólman s mnulostí ve Slovácku, Hlavici, Ústí nad Labem, Viktorii Žižkov či Varnsdorfu.