Došek nechce rozlučkový zápas, memoáry ani trenérskou dráhu

Autor 123 ligových branek ve 396 vystoupeních Libor Došek hraje v české nejvyšší soutěži svou poslední sezonu.

Došek nechce rozlučkový zápas, memoáry ani trenérskou dráhu
Uhrin: Když budeme hrát naplno, měli bychom v Jihlavě vyhrát

Ačkoliv by chtěl člen Klubu ligových kanonýrů u fotbalu setrvat, o trenérské úloze největší ofenzivní osobnost Slovácka nepřemýšlí a to samé platí i o knižních memoárech. "Nerad bych potom takovou knihu viděl ve výprodeji za 49 korun," usmíval se Českou tiskovkou kanceláří citovaný svěřenec kouče Svatopluka Habance.

A ona budoucnost od léta 2016 nahoru? Ta se bude řešit až po skončení ročníku, s tím, že si bude vybírat mezi Uherským Hradištěm a Brnem. Od Slovácka už má předběžnou nabídku, ovšem ve Zbrojovce již působí jeho matka i bratr. "Musí být spokojeni všichni. Jak klub, tak já. Všechno je v jednání. Být zde z lítosti nechci," upozornil.

V nynějším ročníku by určitě rád rozšíril bilanci 6 branek ze 14 startů. "Možná bych ještě vydržel další sezónu se zdravím a doskakoval v zápasech na dvacet minut nebo půlhodinu. To by mě ale nenaplnilo. Chci skončit důstojně, na vrcholu. Bylo to těžké, ale tak jsem se rozhodl," pronesl v interview pro sport.cz sedmatřicetiletý útočník s minulostí v Brně, Xanthi, Liberci, Teplicích či Spartě.

To, že by na konci sezony uspořádal velké oficiální rozloučení s profi kariérou, ovšem nehrozí. "Nejsem jako Švancara nebo Horváth, abych dělal nějaké velké loučení. Spíše bych jako ideální způsob viděl moje rozloučení při posledním domácím utkání s Olomoucí. Aby byl plný stadión a já fanouškům zamával. Přišel jsem do tohoto klubu ve třiatřiceti letech, dal jsem padesát gólů. Diváci mi tady na rozdíl od jiných štací moc nenadávali. Bylo to příjemné po všech stránkách. Snad jen dojíždění z Brna hodinu a čtvrt na trénink a stejnou dobu zpět bylo úmorné," pokračoval dlouhán, jehož slova zveřejnil web sport.cz.