TOP 4 legendy, jež se vrátily na trávník po ukončení kariéry

Není příliš časté, aby se fotbalista po ukončení kariéry vrátil zpět k vrcholnému fotbalu. Přesto se tomu tak někdy stává, jako třeba u těchto čtyř případů:

TOP 4 legendy, jež se vrátily na trávník po ukončení kariéry
Socrates
V prosinci tomu bude pět let, co světlo světa opustil legendární brazilský ofenzivní záložník Socrates. Zemřel v pouhých sedmapadesáti letech, fotbalově toho ale stihl opravdu hodně.

Celý život věnoval fotbalu v rodné Brazílii, nejdéle působil v Corinthians, kde byl šest let. V roce 1989 ukončil kariérů v Botafogu, klubu, kde kariéru započal.

Do míče si ale překvapivě kopl o patnáct let později, kdy se jako trenér anglického Garforthu dostal proti Tadcasteru Albion na dvanáct minut na hřiště.
[break]Jens Lehmann

Lehmann patří do škatulky nezapomenutelných brankářů Německa. Kam přišel, tam chytal skvěle. Deset roků v Schalke, čtyři roky v Borussii Dortmund, pět let v Arsenalu a dva roky ve Stuttgartu. A to jsme nezmínili jednoleté působení v AC Milán, které se ale příliš nevyvedlo. Vskutku bohatá kariéra.

Když bronzový medailista z MS 2006 ukončil kariéru v roce 2010, brankářskému řemeslu neřekl absolutní konec. O rok později přišel do Arsenalu jako záchrana, protože všichni tři brankáři Arsenalu měli zdravotní problémy. Nakonec Lehmann odchytal jeden mač proti Blackpoolu a stal se nejstarším hráčem PL.
[break]Jürgen Klinsmann

Momentální kouč americké národní reprezentace má za sebou bohatou fotbalovou kariéru. Z rodného Stuttgartu odešel nejprve vyzkoušet Inter Milán, následně AS Monaco, Tottenham, Bayern a Sampdorii, ve které ukončil kariéru.

Stalo se tak v roce 1998. Tehdy měl německý reprezentant pětatřicet let a o návratu k profesionálnímu fotbalu se nedalo logicky bavit. Přesto v roce 2003 Klinsmann odehrál v americkém Orange County Blue Star osm zápasů, ve kterých ukázal, že mu to stále střílí a vsítil celkem pět branek.
[break]
Paul Scholes

Legenda Manchester United skončila s fotbalem teprve nedávno, ale stejně tomu je již tři roky, tak rychle to letí. O odchodu ale Scholes informoval už v roce 2011.

S kariérou se rozloučil v květnu onoho roku, v lednu 2012 ale kývl na nabídku Fergusona, aby se vrátil. A že jeho návrat nebyl jen tak, to potvrzuje odehraných jednadvacet zápasů, ve kterých dokonce vsítil jednu branku, čímž pomohl k zisku ligového titulu.