Juliš zajistil Spartě vítězství, Midtjylland překvapil United

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Sparta doma porazila Krasnodar jediným gólem, ten vsítil Lukáš Juliš. Borussia Dortmund uspěla na domácím hřišti proti Portu, zvítězila 2:0. Sevilla nasázela norskému Molde ještě o jednu branku navíc, trochu překvapivě naopak Manchester United padl v dánském Midtjyllandu. A jak si vedla Fiorentina proti Tottenhamu?

Budou se dít velké věci, navnadil Zlatan anglické novináře

Dortmund doma neinkasoval a zdolal Porto 2:0. Už v 6. minutě si dorazil svou vlastní střelu obránce Piszczek, v 71. minutě se prosadil i Marco Reus. Do duelu nakonec naskočil Pierre-Emerick Aubameyang, gabonský útočník nakonec odehrál celé utkání.

Blíž k postupu je i Tottenham, ten šel do vedení díky penaltě Chadliho ze 37. minuty. Belgický záložník nahradil Harryho Kanea, jenž zůstal jen na lavičce. Vyrovnání přišlo po spolupráci Blaszczykowského s Bernadeschim, druhý jmenovaný nakonec zajistil remízu.

Překvapení se událo v Dánsku, Midtjylland i s českým duem Novák - Kadlec uspěl proti Manchesteru United. Hosté sice šli do vedení po šťastné trefě Depaye, ještě v první půli ale vyrovnal Sisto a v 77. minutě rozhodl střídající Onuachu.

Postup má na dosah Sevilla, jenž po dvou gólech Llorenteho a jedné trefě střídajícího Gameira nedala šanci Molde. Lepší pocity může mít i Villarreal, který zdolal jedinou brankou Suáreze Neapol. Italský celek nastoupil bez ofenzivního dua Insigne-Higuaín a nakonec odjíždí s porážkou.

Od devíti nastoupila pražská Sparta a vedla si opravdu na výbornou. V první půli diktovala tempo, gól ale nevstřelila. V 64. minutě už se ovšem radovala, Dočkal nacentroval míč do pokutového území a Lukáš Juliš hlavou rozhodl.

Krasnodar následně převzal iniciativu, ale Krasnodar se k žádné vážnější situaci nedostal. Do odvety tak jde s lepším skóre Sparta. Lépe na tom je i Liverpool, který ale v Augsburgu neskóroval. Bez branek skončil i duel Šachtaru a Schalke, naopak velkou show předvedla Valencia. Španělský klub doma nasázel Vídni šest branek!

Evropská liga - 1. zápasy 1/16 finále:

Anderlecht - Olympiakos 1:0 (68. Mbodji)
Dortmund - Porto 2:0 (6. Piszczek, 71. Reus)
Fiorentina - Tottenham 1:1 (59. Bernardeschi - 37. z penalty Chadli)
Midtjylland - Manchester United 2:1 (44. Sisto, 77. Onuachu - 37. Depay)
Sevilla - Molde 3:0 (35. A 49. Llorente, 72. Gameiro)
Saint-Étienne - Basilej 3:2 (9. Sall, 39. Monnet-Paquet, 77. Bahebeck - 44. Samuel, 56. z penalty Janko)
Villarreal - Neapol 1:0 (82. Suárez)
Augsburg - Liverpool 0:0
Galatasaray - Lazio 1:1 (12. Sarioglu - 21. Milinković-Savić)
Marseille - Bilbao 0:1 (54. Aduriz)
Sion - Braga 1:2 (53. Konaté - 13. Stojiljković, 61. Silva)
Sparta - Krasnodar 1:0 (64. Juliš)
Sporting - Leverkusen 0:1 (26. Bellarabi)
Šachtar - Schalke 0:0
Valencia - Rapid 6:0 (4. a 25. Mina, 10. Parejo, 29. Negredo, 35. Gomes, 89. Rodrigo)

Kadlec si na Manchester věří: Není to tým robotů, máme šanci