Koreš o defenzivní řadě Baníku: Nějaký problém mít budou

Zlínští Ševci vstoupili do jarní sezony domácí porážkou se Spartou, ke které podle mnohých přítomných nemuselo vůbec dojít. O první body se tedy pokusí ligový nováček v sobotu na půdě beznadějně poslední Ostravy. Co vše řekl před 18. kolem pro stránky fcfastavzlin.cz brzy sedmadvacetiletý záložník se slávistickou minulostí Štěpán Koreš?

Koreš o defenzivní řadě Baníku: Nějaký problém mít budou
Došek nechce rozlučkový zápas, memoáry ani trenérskou dráhu

O zklamání po porážce se Spartou...


"Dva dny jsme si připomínali, že je výsledku obrovská škoda. Ve druhé půli nás Sparta sice přehrávala, ale jinak jsme se s ní konfrontovali prakticky rovnocenně. Také jsme si vypracovali nebezpečné situace. Prohráli jsme kvůli standardkám, což mrzí. Snad se to v Ostravě nebude opakovat. Herně jsme se prezentovali slušně. Hlavně v první půli jsme Spartu pozlobili presinkem, který nikomu nevyhovuje. Dostali jsme ji pod tlak, jen odkopávala míče. Škoda, že jsme pak nevyužili naše útoky."

O tom, že ztracené domácí body bude chtít Zlín získat v Ostravě...


"Pojedeme k utkání s tím, že nic nepodceníme, budeme hrát náš poctivý fotbal a čekat na chybu soupeře. Myslím si, že se nám naskytne prostor k brejkům a jen bude záležet na tom, jak je vyřešíme. Já věřím, že je dotáhneme do gólového konce a vyhrajeme."

O tom, zda má obrázek o současné úrovni šestnáctého týmu ligy...


"Jsem v kontaktu se svým velkým kamarádem Martinem Dostálem, takže mám reference, co se týče způsobu hry Ostravy. A ani trenér Petržela se netají tím, že chce hrát fotbal s rychlým přechodem do útoku. Musíme na to být připravení."

O defenzivních problémech Baníku se stopery...


"Jsou to citelné ztráty. Post stopera je důležitý, a když naráz vypadnou oba hráči, je to těžké. Na druhou stranu teď přišel Vraštil z Mladé Boleslavi a Machovec, který se postaví na stopera, takže tím to vyřeší. Nicméně obzvlášť Machovec měl pauzu a skok naostro do ligy není snadný, takže nějaký problém mít budou."

O kulise, která by po ukončení bojkotu fanoušků Baníku mohla být solidní...


"Každý fotbalista hraje pro lidi, a čím je jich více, tím je to lepší. Díky tomu by i tempo hry mohlo být kvalitní a snad vše dopadne dobře pro nás."