Trenér Jihlavy: Slavia zaznamenala významný herní progres

Věděli jste, že má Jihlava proti Slavii lepší ligovou bilanci? Sešívaní se na Vysočině dosud představili čtyřikrát a odvezli si zní pouhé tři body a to ještě v duelu, který se hrál již před téměř deseti lety.

Trenér Jihlavy: Slavia zaznamenala významný herní progres
Chtěl bych na Letné dostat šanci, tvrdí Klokan Schick

Nový jihlavský trenér Michal Hipp má slávistickou minulost. V Edenu působil jako stoper v letech 1993 - 1994. "Na angažmá ve Slavii vzpomínám jedině v dobrém. Přišel jsem tam v době, kdy se ve Slavii rodil velmi silný tým. Dvakrát jsme skončili druzí v lize, byl tam skvělý kolektiv hráčů a získal jsem tam řadu kamarádů. Nelze však říci, že bych nadcházející utkání vnímal nějak prestižně," ozřejmil na webu fcvysocina.cz bývalý stratég slovenské reprezentace, jíž vedl společně se Stanislavem Grigou.

"Slavie do jara vstupuje maximálně posílená na všech úrovních klubu, čemuž odpovídá i nárůst ambicí tohoto tradičního klubu. Sešívaní absolvovali vydařenou zimní přípravu, na kterou navázali úvodní domácí výhrou nad Brnem, přičemž pokračovali i v kvalitních výkonech. Slavia oproti podzimním výkonům rozhodně zaznamenala významný herní progres. V pátek nás tedy čeká těžký zápas, který, jak pevně doufám, proběhne před zaplněným a hlučným hledištěm. V neposlední řadě bude hodně specifický tím, že na obou stranách nastoupí hned několik hráčů, kteří působili v dresu soupeře," pokračoval Hipp na klubovém wbu.

S čím Jihlava, která má pražskému soupeři za vysokou podzimní prohru 0:4 co oplácet, vstoupí do domácí premiéry? "Do utkání nejdeme jako favorit a máme ke kvalitě i slavnému jménu soupeře přirozený respekt. Zároveň však do zápasu vstoupíme jako tým, který si je vědom své síly a chce na svém trávníku vybojovat důležité body," uzavřel slovenský odborník, jenž bude muset nahrazovat Kukoľa, Krejčího a možná i Hanuše.