Pokorný: Budoucímu zahraničí se bránit nebudu. Co nároďák?

Liberecký stoper Lukáš Pokorný je aktuálně nejmladším kapitánem v celé první lize a možná i v historii Slovanu. S tím, že dotyčná páska přináší i rostoucí tlak, je smířený a počítá s tím. Jaké cíle a plány si svěřenec trenéra Jindřicha Trpišovského vytyčil do budoucna? I to nastínil rozhovor, který poskytl serveru synotliga.cz.

Pokorný: Budoucímu zahraničí se bránit nebudu. Co nároďák?
Došek nechce rozlučkový zápas, memoáry ani trenérskou dráhu

O tom, jestli má za sebou nejlepší rok dosavadní kariéry...


"Asi ano. Když jsem ve Slovanu začínal, neměl jsem to jednoduché. Abych pravdu řekl, bylo to opravdu těžké, protože jsem se nahoru musel prokousat. Do prvního týmu jsem přišel jako mladý kluk a musel jsem dokázat, že sem patřím a o své místo bojovat. Nakonec se mi to podařilo a já z toho mám o to větší radost. Každý po něčem takovém touží a když se mu to podaří, má z toho vydřeného úspěchu větší radost, než kdyby to dostal zadarmo. Rok 2015 byl pro mě asi nejlepší v kariéře, všechno začalo záchranou, poté ziskem poháru a pokračovalo to úspěchem v Evropské lize. Věřím, že na to navážu letos i v dalších letech."

O tom, zda má vysněno soutěž, v níž by rád v budoucnu působil...


"Každý by měl snít a o mě to platí také. Chci jít ale po krůčkách, protože jakmile usnete na vavřínech, už se z toho nedostanete. Já teď myslím na Liberec, rád bych tu udělal nějaký velký úspěch a když potom přijde možnost odejít do zahraničí, bránit se nebudu. Aktuálně chci odvádět dobrou práci ve Slovanu a pomoci mu k dalším úspěchům."

O tom, jestli už ho nepřepadly také myšlenky na reprezentační tým...


"Pro každého fotbalistu to musí být splněný sen, ale já vím, že k tomu mám ještě hodně daleko. Do reprezentace vede ještě hodně dlouhá cesta a já to neberu jako nějaký vytčený cíl, za kterým bych šel. Spíše se těším na tu cestu, kterou budu muset ujít a když budu hrát dobře, třeba se dočkám. Reprezentovat svou zemi je určitě top, čeho může fotbalista dosáhnout."