Šural a Hušbauer na nové vlně

Dříve byly do značné míry kořením českého fotbalu velké přestupy do zahraničí. Situace se změnila. Velké transfery téměř mizí, ty střední se často mění v ne úplně slavné návraty.

Šural a Hušbauer na nové vlně
Chtěl bych na Letné dostat šanci, tvrdí Klokan Schick

A nyní jsou už zajímavější přestupy na domácí scéně. Platí to i o změnách, které v zimě prožili Josef Hušbauer a Josef Šural. Nové vydání tištěného magazínu HATTRICK, které je na trhu od 10. února, se na ně zaměřilo jako na nejatraktivnější událost zimy a přináší s nimi dvojrozhovor.

Tito dva pětadvacetiletí hráči patří k tomu nejlepšímu, co český fotbal dokázal v poslední době vychovat. Zasluhují výjimečnou pozornost, aby jejich mimořádné talenty nebyly „nabourány“ či dokonce promarněny. Hušbauer vyměnil dres Sparty za barvy Slavie, Šural opustil Liberec a i když se dlouho zdálo, že zamíří za Hušbauerem do Edenu, otočil kormidlo směrem ke Spartě.
Oba představují novou generaci reprezentantů, kterou se rozhodl otevřít trenér národního týmu Pavel Vrba, když bylo nutné úspěšně dovršit kvalifikaci na EURO 2016 ve Francii a současně nahradit ztráty v kádru. Hušbauera bohužel o půl roku zdržela poněkud nepochopitelná půlroční epizoda v Cagliari.

Oba Josefové se velmi dobře znají i proto, že společně prošli všemi mládežnickými reprezentacemi. „Pokud se nepletu, tak jsme spolu poprvé hráli za šestnáctku v roce 2005 proti Belgii v Žatci. Prohráli jsme 0:1. Oba jsme nastoupili v základu. Ale už předtím jsem hrál proti Polsku, za které chytal Szczęsny,“ vzpomíná si Josef Hušbauer, který také v rozhovoru nemilosrdně zhodnotil své hostování v Itálii.

O tom, co říkají jeden o druhém a o svých přestupech, se dovíte v novém čísle Hattricku.

Součástí článku je také výpočet TOP 10 talentovaných českých fotbalistů, jejichž kariéru vážně zbrzdily neuvážené přestupy do zahraničí, případně si ji pokazili sami.

[img id="49755"]