Ruský tisk: Tak Krasnodar ještě žádný tým nepřehrával

Ruská média si na krasnodarských Býcích po jejich vystoupení na pražské Letné smlsla a přední celek tamní Premier League slízl v tisku ostrou kritiku.

Ruský tisk: Tak Krasnodar ještě žádný tým nepřehrával
Ščasný: Juliš je obří talent, může být velmi zajímavým hráčem

Tržní cena Krasnodaru je totiž v porování se sparťanským kádrem čtyřnásobná. Web sport.ru ovšem podotkl, že to vůbec nebylo znát a hosté před letenskou brankou vůbec nic neukázali a označili jejich ofenzivní hru za "příšernou".

Kritika pokračovala i v jiných sdělovacích prostředcích. "Krasnodar byl v Praze bezmocný. Fanoušci chtěli vidět úplně jiný výkon jednoho z nejfotbalovějších celků Ruska. Statistiky po hodině hry byly strašlivé: 14 střel Sparty proti nule Krasnodaru, na rohy 6:0. Tak Krasnodar zřejmě ještě žádný tým nepřehrával. Proč byla mezi oběma týmy taková propast? Sparta vyhrála a s ohledem na hru Krasnodaru může pomýšlet na postup," zaznělo na stránkách deníku Sovětskij sport.

"Soupeř využíval každé příležitosti k bleskovým průnikům po křídlech, Sparta neváhala prověřit brankáře Dykana i z dálky. Kreativní záložníci Krasnodaru byli nuceni věnovat se obranné činnosti a k tvořivé práci se prakticky nedostali. Krasnodar má co dohánět, ale nevypadá to, že by jeden gól obdržený v Praze měl být osudný," napsal list Rossijskaja gazeta.

A co reakce ruské kabiny? "Z naší hry se poučíme a vynasnažíme se, abychom dosáhli toho výsledku, který jsme si na začátku předsevzali," uvedl středopolař Pavel Mamajev. "Před pokutovým územím soupeře jsme hráli bázlivě, chyběla obvyklá agresivita. Rozčarováním je hra celého týmu. Máme ale před sebou druhý zápas," upozornil trenér Oleg Kononov, jehož slova publikoval web sport.cz.