Hráče United zasypala při děkovačce sprška vulgarismů

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Úřadující dánský šampion z Midtjyllandu existuje teprve 17 let a i kvůli této skutečnosti je čtvrteční skalp Manchesteru United nejzářivějším úspěchem jeho historie.

Hráče United zasypala při děkovačce sprška vulgarismů
Ščasný: Juliš je obří talent, může být velmi zajímavým hráčem

Na dánské straně, k níž patří i dva Češi Václav Kadlec a Filip Novák, panovala báječná nálada. "Je to jako nádherný sen. Porazili jsme jeden z nejslavnějších klubů na světě. Atmosféra v šatně je nepopsatelná, stále tomu nemůžu uvěřit. Vychutnáme si tyto chvíle radostného opojení, ale pouze krátce, protože už začneme myslet na odvetu na Old Trafford," prohlásil střelec vítězné trefy Paul Onuachu, jehož slova přinesl web sme.sk.

S Rudými ďábly, kteří se museli obejít bez trojlístku Rooney, De Gea a Fellaini, vycestovalo zhruba 800 fanoušků, kteří si stěžovali již na předražené lístky a po závěrečném hvidzu projevili svou nespokojenost, že v tradiční "děkovačce" zazpívali hráčům chorál obsahující vulgarismy.

"Chápu, že jsou fanoušci rozzlobení. Na kritiku mají právo a když se podíváte na náš výkon ve druhém poločase, jejich reakce je pochopitelná. Ale není to o přístupu, všichni hráči makají naplno. Prostě jsme se nedostávali k odraženým míčům. To je moje analýza. Chtěli jsme tu vyhrát kvůli nim, nyní nám nezůstává nic jiného, než se o to pokusit doma. Musíme postoupit, ale nebude to jedoduché," upozornil serverem sme.sk citovaný nizozemský manažer Louis van Gaal, jehož pozice na lavičce není pevná.

Britská média se jednohlasně shodla, že vedení dvacetinásobného anglického šampiona nemá na co čekat a mělo by se s bývalým stratégem Barcelony, Bayernu či Nizozemska rozloučit ihned. "Po otřesném zápase se Southamptonem jsme psali, že co je moc, to je moc. A pak přišla ostuda v Dánsku. Dejte fanouškům i Van Gaalovi ránu z milosti," nebral si servítky kupříkladu list Manchester Evening News.