Legendy, u kterých se zapomíná, že nehrály jen za velkokluby

Věhlasné hráče si každý nepříliš zainteresovaný fanoušek spojuje jen s velkokluby, ve kterých zažili svá nejlepší léta. Dostat se na vrchol však značí urputný boj u menších chlebodárců, kde po dobrých výkonech dostanete šanci na povýšení. Podívejme se na tři ikonické legendy, u kterých se zapomíná, že nehrály jen za velkokluby.

Legendy, u kterých se zapomíná, že nehrály jen za velkokluby
Bývalé zboží Schalke, o němž je v Evropě hodně slyšet

3) Ronaldo (PSV Eindhoven)


Bývalý brazilský střelec je považován jednoho z nejlepších hráčů v historii, který během své kariéry v Evropě oblékal dresy Barcelony, Realu Madrid, Interu a AC Milán. Předtím, než však dostal angažmá u těchto velkoklubů, začínal jako sedmnáctiletý v Nizozemsku. V dresu Eindhovenu odehrál dvě plodné sezóny, během té první nastřílel dokonce hned třicet branek.

[break]
Zajímavé mládí, které ukrývá portugalská Primeira Liga

2) Marco Materazzi (Everton)


Ikona Interu Milán, která strávila na San Siro svá nejlepší léta, prošla předtím řadou klubů s menším věhlasem. Italský střední obránce strávil dokonce rok i v Evertonu, kde předváděl skvělé výkony, které ho katapultovaly k mnohem lepšímu angažmá u Nerazzurri. K Merseyside přišel Materazzi jako talentovaný mladík v roce 1998, ale díky konfrontaci s anglickým fotbalem se stal jedním z nejlepších obránců své generace.

[break]
Nejlepší dvacítka Barcelony všech dob: Messi, Cruyff či Guardiola?

1) Thiago Motta (Atlético Madrid)


V tomto případě se nejedná opět nejedná o nepříliš známý klub, ale většina lidí si brazilského záložníka spojuje jen s Barcelonou, Interem Milán nebo současným PSG. Třiatřicetiletý Thiago Motta strávil i jednu sezónu na stadiónu Vicente Calderón, kde odehrál 21 zápasů. V dresu Atlética by se mu náramně dařilo, nebýt zranění, které ho odsunulo do italského Janova.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit