Skvělé akvizice, které získal Bayern Mnichov za hubičku

Bayern Mnichov je gigantem, který se nemusí příliš rozmýšlet při kupování drahých akvizic pro svůj záměr. Není však pravidlem, že by v Bavorsku museli vždy vynakládat horentní sumy, protože z historie moc dobře víme, že některé skvělé hráče získali téměř za hubičku. Podívejme se na čtyři případy, kdy se cena hráčů vlezla do sumy menší jak pět milionů liber.

Skvělé akvizice, které získal Bayern Mnichov za hubičku
TOP 3 němečtí mladíci do dvaceti let

4) Oliver Kahn


Pozice: Brankář
Cena: 1,73 milionů liber
Příchod z: Karlsruher SC


Tento zisk lze považovat za jeden z největších kousků všech dob na přestupovém trhu. Ikonický německý brankář přišel do Bayernu v roce 1994 za méně než dva miliony liber a odehrál za bundesligového giganta více jak 630 zápasů. Během svého působení získal do sbírky osm ligových titulů a jednu trofej z Ligy mistrů. Skvělý brankář, který udržel v Allianz Aréně 247 čistých kont, zůstane navždy v srdcích fanoušků tohoto klubu.

[break]
Pět případů, kdy padl gól z penalty až po přihrávce

3) Lothar Matthäus


Pozice: Záložník/střední obránce
Cena: 1,5 milionů liber
Příchod z: Inter Milán


Další ikona tohoto týmu, která je považována za jednoho z nejlepších centrálních obránců všech dob. Matthäus se objevil u bavorského mistra hned dvakrát. V prvním případě přišel v roce 1984 z Borussie Mönchengladbach a strávil zde čtyři roky, než byl prodán do Interu Milán. Italský celek ho po čtyřech sezónách prodal zpět za pouhých 1,5 milionů liber a německý velikán řádil v Allianz Aréně znovu. Na svém kontě má nejen sedm ligových triumfů.

[break]
Trio manažeřů, kteří by mohli nahradit Van Gaala

2) Mark van Bommel


Pozice: Střední záložník
Cena: 4,5 milionů liber
Příchod z: Barcelona


V tomto případě jsme se již přiblížili stropu tohoto žebříčku, přesto se do pěti milionů liber stále vejdeme. Držitel triumfu z La Ligy a vítěz Ligy mistrů s Barcelonou přišel do Bayernu v roce 2006 a strávil zde pět velice plodných sezón. Celkově odehrál 187 zápasů a slavil dva triumfy v Bundeslize. Přirozený vůdce holandského původu byl u publika velice oblíben a přestup do AC Milán nesli fanoušci Bayernu velmi těžce.

[break]
TOP 4 legendy, jež se vrátily na trávník po ukončení kariéry

1) Robert Lewandowski


Pozice: Útočník
Cena: Zdarma
Příchod z: Dortmund


Sluší se zakončit výčet skvělých nákupů skutečnou lahůdkou, která bavorského mistra nevyšla ani libru. Polský reprezentační klenot opustil vestfálský klub v roce 2014 a do Allianz Arény se přesunul zcela zdarma. Přestože to na počátku drhlo, Lewandowski se dostal brzy do formy a nyní patří k hlavní palební síle Bayernu Mnichov. Hned během své první sezóny se dočkal triumfu v Bundeslize a na jeho kontě je 56 branek z 80 zápasů.

TOP 10 hráčů, kteří za poslední rok vykázali nejvyšší příjmy