Který Chorvat bere nejvíc? Ten, který nehraje v Evropě!

Jsou to jména, z nichž jde pomalu strach. Jejich sílu poznáme v základní skupině na EURO. Tam změří český tým síly mj. s Chorvatskem, za nějž hrají hvězdy jako Modrič, Rakitič, Mandžukič. Kdo z Chorvatů ale bere ročně nejvíc peněz. Ani jeden z této velké trojice to není!

Který Chorvat bere nejvíc? Ten, který nehraje v Evropě!
Nejlepší Chorvati hrají za evropské velkokluby a většinou jsou dost důležitým článkem týmu. Například absence záložníka Realu Luky Modriče byla jedna z příčin, proč Real minulou sezonu nic nevyhrál.

Tím nejvyvolenějším co se peněz týče, je Jorge Sammir. Chorvat, který se narodil v Brazílii, ale přesto reprezentuje svoji evropskou vlast. Působil v Dinamu Záhřeb, odkud v roce 2014 odešel do madridského klubu Getafe. V hlavním městě Španělska ale působil jen půl roku, pak přestoupil do čínského klubu Jiangsu Sainty, který z něj před několika dny udělal nejlépe placeného Chorvata na světě. Nový kontrakt mu zajistí roční příjem 6,5 milionů euro, tedy v přepočtu zhruba 175 milionů korun.

Již zmiňovaný Luka Modrić v Realu vydělává "pouze" 6 milionů euro ročně. Jeho spoluhráč z Realu, Mateo Kovačić vydělá za rok to, co Sammir za 5 měsíců. Mario Mandžukić, útočník Juventusu si ročně příjde na 5 milionů euro, jistě skvěle placen je i Ivan Rakitič v Barceloně, ale ani on nedosahuje k výplatní pásce Sammira. Inu, čínský jüan vládne.

Známe tváře, kterým se daří více na sociálních sítích, nežli na trávníku