Hübschman čeká klasiku a varuje Liberec: pozor na Wágnera!

V sobotu odpoledne se hraje jedno z nejsledovanějších utkání 18. kola Synot ligy – podještědské derby mezi Libercem a Jabloncem. S kapitánskou páskou u hostí půjde do boje velezkušený bývalý reprezentant Tomáš Hübschman. Co vše o prestižním zápase prozradil klubovému webu? Bude to řežba? Budou létat jiskry?

Hübschman čeká klasiku a varuje Liberec: pozor na Wágnera!
O PRVNÍM KOLE

Pro nás bylo důležité, že jsme začali vítězně. To jsme chtěli, porazit Jihlavu. Všichni cítíme, že tam byla ještě rezerva oproti přípravě. Tohle bylo hodně nervózní a asi byla cítit důležitost, že jsme potřebovali doma tři body. Na začátku zápasu jsme se s tím spíš prali, měli jsme šance, ale z žádné jsme nedali gól. Přišlo to až ve druhém poločase. Liberci se naopak první zápas na Dukle nepovedl, ale nijak to nesnižuje jeho kvality. Zápas jsme viděli na videu a Liberec měl začátek zápasu velice dobrý. Pak ho srazily dva góly, ale i tak se snažili se zápasem až do konce něco udělat. Vnitřní síla týmu tam furt je, i po odchodu dvou klíčových hráčů mají kvalitu. Čeká nás klasicky silný tým a my se budeme snažit navázat na první vítězný zápas. Do derby jdeme s tím, že ho dokážeme vyhrát.

[break]
O ROLI FAVORITŮ

Myslím si, že jakékoliv derby, ať Podještědské, v Praze nebo v zahraničí, nemá většinou favorita. Hodně se o tom mluví a rozebírá se, kdo je na tom líp. Zápasy pak dost často vypadají jinak. To byl i náš zápas v Liberci v minulé sezoně. Vyhráli jsme tam, ale první půle byla jedna z nejhorších, co jsme odehráli. Liberec byl lepší a měli jsme i štěstí, byly tam i tyčky. Všechno jsme dokázali ustát, pak jsme zlepšili hru do druhého poločasu a vyhráli gólem ze standardky, kdy Doli (Martin Doležal) doklepával míč na zadní tyči. Myslím si, že tenhle zápas bude hodně podobný, bude to bojovné, bude cítit důležitost zápasu a asi ani jeden z týmů nebude chtít hrát otevřený fotbal nahoru dolů. Velké zápasy bývají trochu svázané taktikou a sebevědomím. Já doufám, že se budeme zítra prezentovat sebevědomějším výkonem, než jsme podali tady s Jihlavou. Jako na soustředění v Portugalsku, kdy zápasy měly kvalitu a prezentovali jsme se dobře nejen individuálně, ale také týmovým výkonem.

[break]
O RIVALITĚ JABLONCE A LIBERCE

Derby je většinou více medializované. Pro fanoušky obou táborů je to důležitý zápas, týmy jsou blízko u sebe, znají se, spousta lidí okolo obou týmů se znají. A je tam samozřejmě velká rivalita, každý z těch týmů chce být výš než ten druhý. V některých jiných derby je to až nevraživé, ale tady jsem to tak zatím necítil. Samozřejmě je cítit rivalita, ale i respekt. A doufám, že to tak i zůstane. Pro fanoušky je to důležité, aby se mohli pyšnit svým týmem, který zvládl derby. Naopak pro nás pro hráče by to měl být zápas jako každý jiný. Hraje se o tři body a jakékoliv tři body jsou pro nás důležité, abychom se dostávali co nejvýš. Samozřejmě je to důležitý zápas, ale nemůžeme se zaměřit jen na derby s Libercem, a potom zklamat naše fanoušky tím, že nezískáme body jinde, kde se od nás čekají.

[break]
O NÁVRATU WÁGNERA

Myslím si, že Wagy potvrzoval hlavně své střelecké dovednosti v přípravě. A byl jedním z našich nejlepších střelců. Jestli bude hrát nebo ne, to není otázka pro mě. Je na trenérovi a celém realizačním týmu, jakou postaví sestavu. Samozřejmě je to plus, že takového hráče můžeme využít. Umí se prosadit i ze sebemenší šance. Vnímáme také, jaké je počasí, terén asi nebude ideální. Takže i z tohohle pohledu bude zápas pro všechny náročný, budeme potřebovat každého hráče na deset, dvacet minut nebo půl hodiny. I ten střídající hráč může rozhodnout.

Kolář byl po výhře naštvaný! Spartu neřeší