TOP 5 letních přestupů Premier League

Stále sice chybí odehrát v Premier League 12 kol, přesto již dnes můžeme říci, které přestupy se v létě povedly nejvíce. Nechybí samozřejmě český gólman ve službách Arsenalu Petr Čech, nejvýše postaveným hráčem v tomto žebříčku ale není.

TOP 5 letních přestupů Premier League
Došek nechce rozlučkový zápas, memoáry ani trenérskou dráhu

5. Raheem SterlingByl to přestup léta. Dlouho se spekulovalo, kam nakonec Raheem Sterling z Liverpoolu zamíří. Nakonec si vybral Manchester City a ačkoli měl pomalý rozjezd, u Citizens se již usadil. V Premier League nastřádal pět branek, přidal čtyři asistence a hned třikrát byl vyhlášen jako hráč zápasu.

Hodnocení SkySports: 86 bodů

[break]

4. Kevin de Bruyne55 milionů liber stál Kevin de Bruyne Manchester City. Belgický záložník ale okamžitě navázal na své výkony ve Wolfsburgu a v Anglii se stal velkou hvězdou. V devatenácti zápasech skóroval pětkrát, přidal i devět asistencí a dvakrát převzal ocenění pro nejlepšího hráče. Pro Citizens je ale velkou smůlou, že se Belgičan zranil a sezóna pro něj dost možná skončila.

Hodnocení SkySports: 94 bodů

[break]

3. André AyewLoni za Marseille skóroval jen desetkrát a tak se rozhodně nepočítalo, že by měl být André Ayew nějakou výraznější hvězdou. Swansea tohoto útočníka získala zdarma a Ayew se v Anglii rozehrál ke skvělým výkonům. V Premier League se prosadil již osmkrát včetně důležitých tref proti Chelsea, Manchesteru United či Tottenhamu. Připojil i čtyři asistence a podle SkySports se jedná o třetí nejlepší přestup léta.

Hodnocení SkySports: 98 bodů

[break]

2. Petr ČechPrvní duel za Arsenal v Premier League mu vůbec nevyšel, od té doby ale chytá Petr Čech skvěle. V letošním ročníku vychytal již dvanáct čistých kont a právě český gólman má být tím rozhodujícím prvkem v boji o anglický ligový primát.

Hodnocení SkySports: 104 bodů

[break]

1. Georginio WijnaldumNejlepší přestup ale v létě provedl Newcastle. Ten sice bojuje v Anglii o udržení, nebýt ale Georginia Wijnalduma, zřejmě už by asi ani bojovat nemusel. Nizozemský záložník se trefil hned ve svém prvním duelu v PL, proti Norwichi dokonce zaznamenal čtyři přesné zásahy a celkem má na svém kontě již devět branek a pět asistencí. Dotáhne ale nakonec tento mladý Nizozemec svůj tým k záchraně?

Hodnocení SkySports: 115 bodů

Hübschman čeká klasiku a varuje Liberec: pozor na Wágnera!