Trio hráčů, kterým výrazně prospěl odchod z Realu Madrid

V historii existuje spoustu hráčů, kterým pomohl přesun z Realu Madrid do jiného koutu Evropy. V posledních letech ale především tři hráči děkují za to, že je Real Madrid prodal. O koho se jedná?

Trio hráčů, kterým výrazně prospěl odchod z Realu Madrid
Ščasný: Juliš je obří talent, může být velmi zajímavým hráčem

3. Wesley Sneijder

V Ajaxu střílel jednu branku za druhou a přestup do velkoklubu na sebe nenechal dlouho čekat. Real Madrid za něj zaplatil bezmála 30 milionů eur, Bílý balet ale Sneijderovi příliš nesedl. Trápily ho zdravotní problémy a nakonec ve Španělsku zaznamenal jen 11 přesných zásahů. V létě roku 2009 za polovinu ceny přestoupil do Interu, kde prožil své nejlepší období kariéry. Hned ve své první sezóně získal treble, podle mnohých odborníků se měl stát i držitelem Zlatého míče. V dalších sezónách už to tak skvělé nebylo, o necelé čtyři roky později přestoupil do Turecka, kde hraje dodnes.

[break]
2. Arjen Robben

Arjen Robben zažil podobný scénář jako Sneijder. Jako nadějný mladík zamířil z PSV Eindhoven do Chelsea, odkud za dvojnásobek ceny putoval do Realu. Ve Španělsku ale spíše marodil a během dvou sezón se trefil jen dvanáctkrát. Skvělé období tak prožil až v Bayernu, kde podobně jako Sneijder mohl slavit treble. Robben se stal autorem vítězného gólu ve finále Ligy mistrů a zapomněl na svůj dřívější neúspěch, kdy selhal při penaltě proti Petru Čechovi. A i když v Bayernu také často marodí, dokázal v bavorském velkoklubu nasázet již 111 branek!

[break]
1. Gonzalo Higuaín

Více než šest sezón odehrál v dresu Realu Gonzalo Higuaín. Argentinský útočník vstřelil 119 branek, více prostoru ale dostávali jiní. V posledních letech především Karim Benzema a tak se Argentinec rozhodl pro přestup. Za 37 milionů eur ho získala Neapol a Higuaín rozhodně nelituje. V každé sezóně zaznamenal více než dvacet branek a letos konečně s Neapolí usiluje o vytoužené Scudetto!

Bacca ocenil kvality Higuaína