Petržela: Když začali fanoušci zpívat, měl jsem husí kůži

Vlastimil Petržela dovedl Baník jako nový trenér k druhé výhře v sezóně a to rovnou nad zlínskými Ševci 3:0. Hnacím motorem byl bezpochyby i znovu obnovený kotel Baníku, který na vítkovickém stadionu vytvořil neskutečnou atmosféru.

Petržela: Když začali fanoušci zpívat, měl jsem husí kůži
Celý podzim byl Baník ponechán napospas prázdnému kotli, po markantních změnách ale přišel návrat ostravských Chacharů a jejich přítomnost byla poznat.

Z atmosféry, kterou předvádí, má radost i tak ostřílený trenér se zkušeností z obrovského stánku Zenitu:
„Samozřejmě, že mě to potěšilo. Už začátek byl vynikající, jak se k tomu postavili fanoušci. Dříve jsem byl vždycky na Baníku jako host a atmosféru tolik nevnímal, ale nyní si to pochopitelně uvědomuju. Jsem moc vděčný za to, že to tady tak funguje a fanoušci jsou takoví, jací jsou. To je neskutečné a bylo to vidět už v Mladé Boleslavi, kde kluci sice prohráli, ale fanoušci je povzbuzovali až do konce. Přiznám se, že v prvním domácím utkání s Trnavou, když začali fanoušci zpívat, měl jsem husí kůži a to jsem hrál před padesáti šedesáti tisící lidmi. Ale i dnes to byla na českou ligu parádní atmosféra,“ stála slova kouče Baníku na oficiálních stránkách klubu.

Petržela samozřejmě nemá radost jen z fanoušků, ale i z výkonu jeho svěřencl proti Zlínu: „Utkání, které vyhrajete 3:0, se hodnotí snadno. Co jsme však prožívali před zápasem, to nikomu nepřeju. Naštěstí jsme to dokázali vyřešit. Hlavně příchodem Vraštila, který byl v obraně dominantní hráč. Jsem rád, že se podařilo jeho příchod na poslední chvíli vyřídit. I když soupeř měl po našich taktických chybách taky svoje šance, mužstvo to zvládlo. Přitom někteří hráli svůj první zápas, ale jinak chci pochválit především celý tým, fotbal je totiž o týmu a nemám rád, když se mluví o jednotlivcích. Dneska všichni tahali za jeden provaz a tak to má být.“

Bývalému kouči Olomouce se ale před zápasem dobře nespalo, musel přemýšlet nad rošádami v obraně: „To jsem nikdy nezažil a můžu říct, že jsem nejen včera nespal celou noc, protože jsem si nedovedl vůbec představit, jak to bude vypadat. Třeba Lukáše Vraštila jsem viděl naposled ve druhé lize, když hrál proti Vlašimi. Navíc se nám stalo to, že onemocněl Vojta Šrom. Ale zcela otevřeně vám řeknu, že jsem věřil, že to Franta (František Chmiel chytal ligu poprvé, pozn. red.) zvládne. Na to, jak je mladinký, je to kvalitní brankář.“