Hable: Chci odejít pokud možno ještě se vztyčenou hlavou

V českých luzích a hájích se fotbalisté jako Jan Hable nerodí každý den. A to z vícero stránek. Stříbrný medailista z MS do sedmnácti let ukazoval nesporný talent, který ale vychází v niveč a sedmadvacetiletý odchovanec Hradce Králové prakticky mizí ze scény.

Hable: Chci odejít pokud možno ještě se vztyčenou hlavou
Hráče United zasypala při děkovačce sprška vulgarismů

Hable nedávno rozvázal smlouvu s rodným celkem Hradcem Králové a pokračovat mezi ligovými celky nehodlá. V čemž má poměrně jasno proč: "Kvůli zdravotním problémům. Začalo to nejdřív kotníkem a pak přišla záda, což bylo mnohem horší. Dlouho se vůbec nevědělo, co je příčinou, ale bolelo to a já nemohl prakticky nic dělat. Ubíjelo mě to a hlavně se to táhlo," uvedl v rozhovoru pro idnes.cz.

Nyní se bývalý český reprezentant podívá do přeboru, kde si zahraje za Náchod: "Náchod jednak hraje o postup a myslím si, že do divize patří. Navíc se tam podílím na výchově mladých fotbalistů, mám druhý nejmladší tým," uvedl důvody, proč volí zrovna tuto možnost.

Na otázku, zda-li mu je odchodu z profesionálního fotbalu líto, odpověděl: "Je i není, ale rozhodující je rodina a podle toho se musím zařídit. Hlavně už jsem nechtěl fotbalově jen dožívat, ale odejít pokud možno ještě se vztyčenou hlavou."

I když se fotbalem nebude nyní živit, problém mu to dle jeho slov nedělá a o práci nouzi mít nebude: "Mám event agenturu, která se zabývá pořádáním firemních akcí, svateb či jiných akcí, docela dobře se to rozjíždí, učím se, snažím se zlepšovat. Tady to jde, to mě teď nabíjí, ve fotbale jsem to už neviděl."

Hable působil i v italské Fiorentině, v dresu slavného italského celku se ale nepředvedl ani v jednom případě. Větší úspěch měl v řecké Kerkyře, kde během tří sezón nastoupil k 36 zápasům.

TOP 10 hráčů, kteří za poslední rok vykázali nejvyšší příjmy