Tři španělské hvězdičky do dvaceti let

Španělské kluby jsou vesměs velmi bohaté a mohou si dovolit finančně utáhnout opravdu skvělá mládežnická centra. Ze kterých pak vzejdou mnohdy velké hvězdy. A tito tři mladíci do dvaceti let k tomu mají nakročeno:

Tři španělské hvězdičky do dvaceti let
Hráče United zasypala při děkovačce sprška vulgarismů

Dani Ceballos


Prvním z trojice je bezpochyby Dani Ceballos, devatenáctiletý talent Betisu Sevilly, který hodně zajímá madridský Real.

Není divu, jedná se o opravdu kvalitního středopolaře. V loňské sezóně odehrál 35 zápasů, tehdy mu bylo jen osmnáct, a přesto vsítil pět branek, i když to rozhodně není jeho úkolem.

Letos se předvedl prozatím v šestadvaceti případech a branku ještě nevsítil. Za to dvěma góly obohatil sedm reprezentačních zápasů do jednadvaceti let.

[break]

Marco Asensio


Marco Asensio má odchod do vekloklubu za sebou. Od roku 2014 je totiž hráčem Realu, do kterého přestoupil z Mallorcy za částku necelých čtyř milionů euro.

Za Real si ale ještě nekopl, po přestupu totiž strávil zbytek sezóny na domácí Mallorce a letos hostuje v Espanyolu.

A zatím se mladému záložníkovi daří, odehrál čtyřiadvacet zápasů a soupeřům vsítil jednu branku. Na Mallorce byl úspěšnější, loni skóroval šestkrát a to v šestatřiceti zápasech.

[break]

Borja Mayoral


Máme za sebou fotbalistu, který má namířeno do Realu, hráče, který již je součástí Realu a do třetice všeho dobrého zde zmiňme i odchovance královského celku. Tím je Borja Mayoral, teprve osmnáctiletý útočník.

Má sice teprve osmnáct, i tak mu to ale nebránilo účastnit se dvou reprezentačních zápasů do jednadvaceti let. A aby toho nebylo málo, rovnou skóroval. Umění předvádí u v reprezentaci do devatenácti let, ve dvanácti zápas se trefil devětkrát.

Pravidelně nastupuje za Real Madrid Castillu, v dresu hlavního mužstva si ale premiéru již odbyl a to proti Las Palmas, když ke konci zápasu nahradil Toniho Kroose.


TOP 10 hráčů, kteří za poslední rok vykázali nejvyšší příjmy