Na MS 2002 potupil Seamana! Jeho přínos pro kariéru ocenil i Messi

Je jedním z posledních čtyř stále aktivních brazilských mistrů světa z roku 2002. Ve svých pětatřiceti letech už kromě Ronaldinha pouze obránce Lucio a další záložníci Kleberson a Kaká hrají fotbal na profesionální úrovni. Právě jeho první světový šampionát v Japonsku a Jižní Koreji vyšel hráči s takřka neustálým úsměvem ve tváři nejvíce.

Na MS 2002 potupil Seamana! Jeho přínos pro kariéru ocenil i Messi
Ideálně tam doplňoval slavnější duo Ronaldo – Rivaldo a jeho nejzářnější chvíle přišla při čtvrtfinále proti Anglii, kdy potupil brankáře Seamana ránou z dalekonosného trestného kopu. „Nevěřím, že to ten Brazilec takhle chtěl,“ řekl k tomu tehdy kapitán Albionu David Beckham. Ronaldinho byl sice rovněž ve stejném duelu vyloučen, ale Brazilci si přesto nakonec dokráčeli pro zlato.

Ofenzivní středopolař pak ještě nastoupil na mistrovství světa o čtyři roky později v Německu, na další dva šampionáty už se nedostal. Na domácím mistrovství světa před necelými dvěma roky tak na sebe upozornil alespoň tím, že nabízel ke krátkodobému pronájmu své honosné sídlo v Riu de Janeiru. Za více než tři sta tisíc korun na den. V době šampionátu totiž bydlel v Belo Horizonte, kde hrával tou dobou za Atlético Mineiro.

Jakým směrem se ubírala jeho fotbalová kariéra? Co o Ronaldinhovi prohlásil Lionel Messi? Kde působí tento míčový kouzelník v současné době?

VÍCE INFORMACÍ O BRAZILSKÉM OFENZIVNÍM ZÁLOŽNÍKOVI RONALDINHOVI NALEZNETE V RUBRICE KARTOTÉKA V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 11. ÚNORA 2016.