Aubameyang: Je mi šestadvacet a už jsem byl ve 13 klubech

Může být nějaký evropský fotbalista – nikoliv jamajského původu – rychlejší než světový rekordman na 100 a 200 m Usain Bolt? Alespoň na prvních 30 metrech? Ano – je to rodilý Francouz z Lavalu gabonsko-španělského původu Pierre-Emerick Aubameyang, útočník německého týmu Borussia Dortmund. Není to žádný fór. Vysvětlujeme to v nejnovějším vydání tiskového magazínu HATTRICK, jenž je na trhu od 11. února. Aubameyang si v něm vysloužil hlavní roli v rubrice Idol.

Aubameyang: Je mi šestadvacet a už jsem byl ve 13 klubech
Chtěl bych na Letné dostat šanci, tvrdí Klokan Schick

Aubameyang, který v mládí reprezentoval Francii a jako dospělý si zvolil dres Gabonu, je ve fotbale něco mezi supermanem a surreálním umělcem. Rychlý jako Bolt, střílí víc gólů než Lewandowski, v souboji jeden na jednoho se vyrovná C. Ronaldovi, na latino-afričana je příliš urostlý a v soubojích se nechová jako filmový kaskadér, nýbrž jako bijec. Je mu teprve 26 let, rychle mu ubývají vlasy, má horní předkus, ale nesnaží se o žádné účesové kreace a směje se pořád na plnou pusu.

„Daří se mi, dávám góly, na tribunách nám fandí 80 tisíc lidí. To je něco úplně jiného, než když jsem byl od 17 let v AC Milán, nehrál jsem tam, zato jsem každý půlrok hostoval někde jinde. Je mi šestadvacet a už jsem byl ve 13 klubech, ale ještě vlastně nic nemám. Žádný titul, jen tři poháry. Nechci z Dortmundu odejít nikdy! Je to úžasná zábava. Prostě odtud nikam nechci,“ řekl Aubameyang před zahájením jarní části bundesligy.

Inu což, je však o něj obrovský zájem a šéf Borussie Joachim Watzke už zákazníkům vzkázal: „Připravte se 75 milionů liber.“
Pierre-Emerick Aubameyang vám o sobě všechno řekne v novém čísle magazínu HATTRICK. Co neřekne, to prozradí naše redakce.