Pět historicky nejlepších střelců Serie A

Italské Calcio mělo vždy tak trošku pověst defenzivního fotbalu, o jeho kvalitě se ale netřeba bavit. Světová úroveň Serie A je dáná dlouholetou tradicí a nespočtem kvalitních hráčů, kteří zkusili angažmá na Apeninském poloostrově.

Pět historicky nejlepších střelců Serie A
Ščasný: Juliš je obří talent, může být velmi zajímavým hráčem

5. José Altafini, 216

Jeden z nejlepších Brazilců, kteří kdy v Itálii hráli, to je José Altafini. Kam přišel, tam zářil. Nejdříve zvolil sedmileté angažmá v AC Milán, kde vsítil 120 ligových branek, posléze obohacoval góly Neapol a to taktéž po dobu sedmi let. Nebál se ani přestupu do Juventusu. Suma sumárum, celkově vstřelil v Serii A 216 branek.

[break]
4. Giuseppe Meazza, 216

Se stejným počtem branek přišel další legendární hráč, po kterém se dokonce jmenuje milánský stadion San Siro. Legenda Interu si dokonce stříhla dvouleté angažmá v AC, tímto si ale slávu rozhodně vzít nenechal. Ligových branek nasázel jen za Inter celkem 243, jenže střelecky se začal prosazovat dva roky před startem nynější Serie A.

[break]
3. Gunnar Nordahl, 225

Jestli je v dnešní době miláčkem švédských ochozů Zlatan Ibrahimovič, tak před více než padesáti lety byl absolutní hvězdou útočník Gunnar Nordahl. Dnes třiasedmdesátiletý dědeček strávil v Itálii jen devět let, poměrně krátký čas v Serii A mu ale nezabránil, aby se stal historicky třetím nejlepším střelcem ligy. V AC Milán, za který hrál sedm let, nasázel 210 ligových branek, patnáct jich přidal v AS Řím.

[break]
2. Francesco Totti, 240

Francesco Totti je ekvivalentem pro člověka se srdcem bijícím pro jeden klub. Od roku 1989 je členem AS Řím a během sedmadvaceti let se nic nezměnilo. Jen roky rostou, Totti letos oslaví čtyřicet a jeho vytíženost na hřišti už není taková, jakou by si představoval. Celkově má na kontě rovných 300 branek, 244 jich dal v lize. První místo tedy už s velkou pravděpodobností atakovat nestihne.

[break]
1. Silvio Piola, 274

Další fotbalista z období před druhou světovou válkou, který ničil soupeře neskutečnou ostrostřelbou, je Silvio Piola. Čtyřiatřicetinásobný reprezentant Itálie, za kterou dokonce nastřílel rovných třicet branek, se proslavil především v dresu Lazia, kde se postaral o 143 branek. Rok zkusil i v FC Turín, ten byl ale pro něj moc malý, nasázel za něj 27 branek v pouhých 23 zápasech. Proto zvolil městský přesun k Juventusu. Posledních sedm let kariéry odkopal v Novaře a celkově se může chlubit 274 ligovými brankami a neotřesitelnou pozicí nelepšího střelce Serie A.

Bacca ocenil kvality Higuaína