Kotrba opět v Příbrami: Nepřišel jsem dělat palácovou revoluci

Jiřího Kotrbu už potřetí v kariéře zavedla fotbalová cesta do Příbrami. Ve středočeském městě ovšem nestřídá Pavla Tobiáše, ale do klubu přichází jakožto nový šéftrenér mládeže.

Kotrba opět v Příbrami: Nepřišel jsem dělat palácovou revoluci
Třetí příčka nás vůbec nezajímá, potvrdil Zahustel

Někdejší stratég Českých Budějovic, Liberce, Jablonce, Brna, Žižkova, Olomouce či Sparty seděl na příbramské lavičce v letech 1998 - 2002 a poté krátce v roce 2007.

"Už nějakou dobu jsme se bavili o tom, že chceme ještě více zkvalitnit akademii, protože se ukazuje, že tato cesta je správná," pronesl na stránkách fkpribram.cz majitel Jan Starka.

"Není to tím, že bychom byli nespokojeni s Pavlem Tobiášem jako šéftrenérem mládeže. Chceme, aby se mohl naplno věnovat A-týmu a práci v obou sférách jsme tím zkvalitnili. Proto přichází pan Kotrba," doplnil generální ředitel Petr Větrovský.

A co první slova sedmapadesátiletého Kotrby, jenž má za sebou i zkušenosti z české jednadvacítce a na nejvyšší ligové úrovni odkoučoval 337 duelů? "Nepřišel jsem sem dělat palácovou revoluci. Udělalo se tu spoustu dobré práce, což dokazuje tato sezona a postup do osmifinále juniorské Ligy mistrů, což je asi vrchol, kterého příbramská mládež může dosáhnout. Budu se proto snažit navázat na práci, která tu probíhala pod Pavlem Tobiášem a budu se snažit nakazit spolupracovníky svým nadšením a předat jim své zkušenosti. S PavleM Tobiášem jsme kamarádi a spolupracujeme dlouho. Vzniká tu jihočeská klika. Mým úkolem je, abychom každý rok vychovali jednoho či dva hráče pro první tým," uzavřel na webu fkpribram.cz Kotrba.