Kadeřábka odchod Stevense mrzel: Mám pocit, že mě měl rád

Pavlu Kadeřábkovi minulé bundesligové kolo proti Werderu Brémy uniklo. O víkendu se však vrátil do základní sestavy a svou první německou asistencí na gól pomohl k premiérové jarní výhře svého Hoffenheimu nad Mainzem (3:2).

Kadeřábka odchod Stevense mrzel: Mám pocit, že mě měl rád
Desítka hráčů, jejichž příjmy za poslední rok nikdo netrumfl¨

"Celkově to byl nejlepší výkon týmu od mého letního příchodu. Oddechli jsme si moc. Sice jsme vybojovali teprve druhé domácí vítězství v sezóně, ale když jsme nezvládli v předešlých jarních kolech zápasy s Darmstadtem a jen remizovali v Brémách, panovala nervozita, aby nám týmy před námi neutekly," pronesl na stránkách sport.cz bývalý krajní obránce Sparty.

Když vystřídal nejmladší bundesligový trenér Julian Nagelsmann ostříleného Nizozemce Huuba Stevense, ihned českého reprezentanta posadil. Co odpověděl na to, jestli nebyl nervózní? "Ne. Tedy do té doby, než jsem v českých médiích četl, že směrem k mistrovství Evropy je to špatné, to mě znervóznilo. V Brémách nový trenér zvolil rozestavení s třemi obránci, takže jsem neměl místo. Ale snad to fakt byla výjimka. Odehrál jsem čtyři z pěti jarních zápasů, pokaždé se cítil skvěle. Už na soustředění jsem byl v pohodě, moje výkony šly nahoru. S týmem jsem se sžil. Stevensův odchod mě mrzel. Stavěl mě pravidelně a mám pocit, že mě měl rád. Když mě pak jeho nástupce hned v prvním utkání do sestavy nezařadil, tak jsem nevěděl, co si myslet. Byl jsem rozpačitý," pokračoval mladý zadák, jehož slova zveřejnil web sport.cz.

A jaký že je nový osmadvacetiletý stratég Nagelsmann? Kadeřábka nikdy tak mladý kormidelník nevedl. "Nikdy, ani v žácích. Je starší o čtyři roky, což je zvláštní. Má respekt, snaží se s námi mluvit, držet kamarádský vztah. Kdyby jenom řval, starší kluci by ho nevzali. Nic si nevynucuje. Je to nová zkušenost, myslím, že příjemná změna. Během týdne a půl, co je u týmu, sází všechno na ofenzívu, chce hrát hodně útočný fotbal. Říkal mi, abych hlavně útočil a nebránil... (směje se) Samozřejmě si musím plnit úkoly dozadu, ale nabádá mě, abych hodně vyjížděl. Diváci na nás v předchozích zápasech pískali, hráli jsme hodně defenzívně. Nový kouč je zastáncem varianty výhry 4:3 než držení bezbrankové remízy," zakončil na serveru sport.cz třiadvacetiletý spoluhráč Vollanda, Kuranyiho či Vargase.