Fandové Slavie se bouří: Sudí, nestojíme o vaši pomoc, pískejte rovinu!

[hot]PSALI JINDE[/hot] Druhé jarní kolo, v němž největší favorité – Viktoria Plzeň a Sparta Praha – nastoupili shodně doma, potvrdilo, že o titul budou s největší pravděpodobností bojovat jen tyto dva týmy. Zatímco Západočeši už v pátek večer hodně profesorsky zdolali průměrné Teplice (1:0), Letenští ostrým nástupem i bez stále zraněného Lafaty zničili Mladou Boleslav (2:0). Odsoudili ji tak k boji o 3. místo, o něž bude nejspíš usilovat společně se Slovanem Liberec a pražskou Slavií.

Fandové Slavie se bouří: Sudí, nestojíme o vaši pomoc, pískejte rovinu!
„Živnostník“ Škoda přišel o 60 milionů! Stihne Babišovu evidenci tržeb?

Liberečtí v nejlepším zápase 18. kola v sobotu večer pod Ještědem v prestižním derby díky Bakošově skvělému hattricku porazili Peltův a Horníkův Jablonec 3:2. Stalo se v hrozném počasí za divokého vývoje skóre – 2:0, 2:2, čtyři minuty před koncem 3:2! Slovan si tak spravil chuť po minulém výpadku na Dukle (0:2).

Zato natěšení slávisté v pátek po remíze 0:0 v Jihlavě spadli z hrušky na zem. Festival neproměněných šancí z první půle se v poločase druhém změnil v jejich herní bezmocnost. Co však bylo zajímavé, příznivci červenobílých si stejně jako na své neschopné střelce, kteří v prvním dějství zapálili snad pět vyložených tutovek, stěžovali i na sudího Patáka. Nelíbilo se jim, že Slavii tlačí a že svou „bezbolestnou vrtačku“, již si asi Michal Paták koupil od legendárního Lubomíra Pučka, dělá z Jihlavy bezzubý tým.

„Ještě víc než neproměněné šance a pouhý bod mě vadí, když nám pomáhají rozhodčí. Nešla by díky sílícímu vlivu zařídit pravidelně rovina?“, napsal na Twitter bývalý vůdce slávistického kotle Lukáš Vala, zvaný „Strašák“.

Někteří fanoušci tuto svou nevoli vyjadřovali v internetových diskusích už během utkání: „Jsem slávista, ale to, co dělá rozhodčí Paták s Jihlavou, je hnus,“ vyjádřil nejjasněji své pocity jeden z fandů Slavie.

Probudí jihlavská facka slávisty i Škodu?

Slavia se po příchodu čínského majitele vrátila mezi finančně silné a vlivné kluby a na to mají (nejen) čeští rozhodčí vynikající čich jako pražští taxikáři na cizince. Už v prvním jarním kole nebyl v Edenu Zbrojovce Brno uznán regulérní gól na 1:2.

Samozřejmě, že se v diskusi ozvali i pragmatičtí fandové, které nabádali slávistické „Mirky Dušíny“, aby s tím sebemrskačstvím přestali. Ovšem pro český fotbal je skvělou zprávou, když fandové volají: „Sudí, nestojíme o vaši podivnou pomoc, pískejte rovinu!“ Možná to ale někteří z nich, stejně jako mnozí provaření funkcionáři, vůbec ve svém podivném pokřiveném světě nepochopí. A duo Berbr/Damková možná také jen zírá.

Ukazuje se tak, že z celého českého fotbalu jsou vlastně nejčistší fanoušci! Kéž by se teď k těm slávistickým přidali v tomto směru i slušní fandové dalších klubů...

...a co další témata v tradiční Procházce ligovým děním? Například "Spartě válí Šural, zvládá to i bez Lafaty", "Limberského šlapák na Filla v šestnácte nikdo neřešil" či "Příbram si zadělává na problém". Více se dočtete na portálu fotbal.hattrick.cz.