Wengerův tajný recept: ví, jak na Messiho!

V úterý jsou na programu dva zápasy osmifinále Ligy mistrů, v obou to bude jiskřit jak jmény soupeřů, tak i hráčů. A Emirates stadium v Londýně nastoupí Barcelona a kouč Arsenalu Arsene Wenger prý ví, jak vyzrát na Messiho a spol.

Wengerův tajný recept: ví, jak na Messiho!
Zkušený francouzský kouč, který odřídil v sobotu svoje sté utkání na lavičce Arsenalu v FA Cupu, má na Barcelonu „pifku“ jako na žádný jiný klub. Za 20 let, co koučuje londýnský celek s ním vyhrál jen jednou.

Bylo to před pěti lety, také v osmifinále Ligy mistrů a Arsenal vyhrál doma 1:0, ovšem po prohře na Nou Campu 1:3 vypadl. Oba soupeři se střetli v roce 2006 v samotném finále LM, kde byla úspěšnější Barcelona a vyhrála 2:1.

„Teď jsme v situaci, kdy je jasným favoritem Barcelona, ale my se předem nevzdáváme,“ řekl na tiskovce před jedním z vrcholů jara Wenger a naznačil, že zná recept, jak si poradit s fenomenálním útokem Messi, Suárez, Neymar. „Je potřeba najít rovnováhu mezi útokem a obranou, nedělat zbytečné chyby a hlavně nehrát naivně,“ řekl stratég na lavičce Arsenalu, ale více neprozradil.

Zápas vysílá v úterý přímým přenosem ČT Sport, výkop je ve 20.45 hodin

Aubameyang: Je mi šestadvacet a už jsem byl ve 13 klubech