Cesta do Francie? Muselo by se mi abnormálně dařit, tuší Pilař

Poslední ligový zápas hrál sedmadvacetiletý záložník Viktorie Plzeň Václav Pilař 30. května loňského roku a od té doby na další prvoligový start čeká. V jaké fázi se nachází jeho rekonvalescence ve třetí únorové dekádě roku 2016?

Cesta do Francie? Muselo by se mi abnormálně dařit, tuší Pilař
Vošahlík mohl do ciziny, ale chtěl větší klid. A je u Litavky

"Ráno přijedu na trénink a jdu do posilovny. Jezdím hlavně na rotopedu. Pak dvacet minut běhám, abych zatížil koleno. To reaguje dobře, neotéká, jen se občas ozve. Odpoledne mám speciální cviky na lanech a večer plavu. Je o mě perfektně postaráno a záleží jen na mně a na mém těle, jak si s tím poradíme," ozřejmil nový klient agentury Global Sports, jehož slova zveřejnil server aktualne.cz.

Bývalý hráč Hradce Králové, Wolfsburgu či Freiburgu reprezentuje Česko od roku 2011 a doposud nasbíral na mezinárodní úrovni 22 vystoupení. Moc rád by se podíval i na kontinentální šampionát do Francie. Nominaci ovšem vzhledem k dlouhému hernímu výpadku a a neustálému vylízívání ze zranění jistou zdaleka nemá...

"Cíl je Euro stihnout, ale nechci to uspěchat. Zatím opravdu neumím říct, jestli to bude reálné. Šampionát je hrozně blízko. Muselo by to být asi tak, že mi teď prvního března na kontrole řeknou, že jde vše podle plánu, a já bych se pak během měsíce dostal do plného tréninku s týmem. A muselo by se mi abnormálně dařit, aby mě trenér Vrba hned vzal do reprezentace. Musel bych se hned dostat do top formy. Je to těžké, protože nejsem moc trpělivý, ale teď musím být. Musím rehabilitaci dávat všechno. Pro mě je teď prioritou se uzdravit. Je nesmysl lézt na hřiště, dokud nebudu stoprocentně v pořádku, aby se mi už nic takového nestalo," pokračoval na serveru aktualne.cz klubový svěřenec kouče Karla Krejčího.

Vzorem ve zmíněné trpělviost mu je reprezentační kapitán Tomáš Rosický, na něhož se lepí smůla téměř po celou kariéru. "S Tomášem jsme v kontaktu, protože jsme byli na operaci na stejné klinice. Hodně mě mrzelo, že se zase zranil a lidi mu to dávají sežrat. Sám vím, jak ten návrat pro něj musel být těžký. V Arsenalu by ho na hřiště určitě nepustili, kdyby nebyl stoprocentně připravený. Je to borec, že s tím hned nepraštil, ale že zatne zuby a že to chce zase zkusit," zakončil západočeský spoluhráč Hořavy, Vaňka, Kopice a spol.