Messiho rodiče neměli na synkovu léčbu

Kdo by měl otevírat novou rubriku magazínu HATTRICK, než čerstvý vítěz Zlatého míče FIFA 2015 (už popáté v kariéře)? Maličký osmadvacetiletý argentinský útočník a kanonýr ve službách FC Barcelona (nar. 24. června 1987 v Rosariu) a s číslem 10 na zádech je stylem hry často přirovnáván k jinému slavnému argentinskému fotbalistovi - Diegu Maradonovi.

Messiho rodiče neměli na synkovu léčbu
Chtěl bych na Letné dostat šanci, tvrdí Klokan Schick

O tom, zda jej už překonal, či jej teprve překoná, se vedou věčné spory. HATTRICK v nové rubrice CESTA NA VRCHOL přibližuje, jak Lionel Messi s míčem u nohy vyrůstal.

S fotbalem začal malý Lionel v pěti letech, kdy začal hrát s týmem Grandoli, kde trénoval jeho otec. V roce 1995 začal působit v CA Newell´s Old Boys. V jedenácti mu byl diagnostikován nedostatek růstových hormonů.

Tehdy o něj projevil zájem CA River Plate, ale Messiho rodiče neměli peníze, aby platili synovu léčbu. Carles Rexach, tehdejší ředitel týmu FC Barcelona, nabídl Messimu kontrakt včetně zaplacení celé léčby a přestěhování do Španělska.

O tom, jak to bylo s Lionelem Messim dál a jak strmě stoupal na samotný fotbalový vrchol, se dočtete v nové rubrice CESTA NA VRCHOL v novém čísle magazínu HATTRICK, které vyšlo ve čtvrtek 11. února 2016!