98 nebo 99 procent hráčů Blues si přeje setrvání Hiddinka

Chelsea se podle ostříleného Johna Obiho Mikela po odchodu José Mourinha dýchá lépe, za což může podle osmadvacetiletého nigerijského záložníka právě prozatimní nizozemský manažer Guus Hiddink.

98 nebo 99 procent hráčů Blues si přeje setrvání Hiddinka
Lepší než Beckham a Pirlo. V létě pozlobí Čechy. Kdo?

Ten po svém opětovném příchodu na Stamford Bridge prohrál pouze jediný zápas (na hřišti Paris Saint-Germain) a například v Premier League jsou Blues po jeho usednutí na lavičku stále nepřemoženi.

"Hned v první den, jakmile Guus přišel, se atmosféra změnila. Hráči se cítí uvolněněji, vědí, co se po nich chce, a svou práci vykonávají ve větším klidu. Lidem rozdělil povinnosti a očekává, že si je osvojí, a zasazuje se o to, že je budou plnit způsobem, jaký je jim blízký. Nestará se o cizí záležitosti," chválil svého nynějšího nadřízeného někdejší hráč norského Lynu, jehož slova zveřejnil server eurofotbal.cz.

Podle Mikela by byla kabina Blues ráda, aby devětašedesátiletý odborník s minulostí u nizozemské, turecké, australské, ruské či korejské reprezentace v Londýně setrval nejen do konce aktuálního soutěžního ročníku. "Chci, aby zůstal. Je to záležitost majitele, klubu a vedení. Oni budou muset rozhodnout. Ale pokud se zeptáte hráčů, 98 nebo 99 procent z nich si bude přát jeho setrvání," pokračoval na webu eurofotbal.cz spoluhráč Courtoise, Matiče, Hazarda a spol.

To, zda někdejší šéf Realu, Valencie, Fenerbahce, Eindhovenu, Anži Machačkala či Betisu zůstane, je zatím ve hvězdách. Sám Mikel by ovšem setrvat měl - jednak má v klubu smlouvu až do roku 2017 a jednak už se podle listu The Mirror již jedná o prodloužení spolupráce.