V Arsenalu si nedělají starosti, že by Barceloně nedali gól...

Z Barcelony jde v současnosti strach. Jak kvůli jejich ofenzivnímu trojzubci, tak kvůli úctyhodné sérii dvaatřiceti duelů bez porážky. Manažer Kanonýrů Arséne Wenger ovšem i tak pronesl, že na Emirates Stadium se autobus ve vápně parkovat nebude.

V Arsenalu si nedělají starosti, že by Barceloně nedali gól...
Čech: Moc lidí nemůže říct, že hráli tolik minut proti Messimu a nedostali gól

"Bezbrankový stav? To je proti mé nátuře. Nemohu hráčům nařídit, ať doma uhrají výsledek 0:0, byť to není před odvetou venku špatný výsledek. Jsme velký klub a nevěřím tomu, že bychom měli jen bránit. Barcelona je velice ofenzivně laděná, stejně jako my. Má však jednu slabinu - tou je defenzíva," pronesl webem sport.cz citovaný francouzský manažer.

Nadřízený Girouda, Sáncheze, Walcotta a spol. si na katalánskou obranu věří. "Nedělám si příliš velké starosti s tím, že bychom nedali gól. Pravdou je, že v posledních týdnech jich sice mnoho nestřílíme, avšak najdeme způsob, jak se do toho znovu dostat. Mnohem více mě znepokojuje fakt, že bychom inkasovali. Dostat v play off Ligy mistrů gól doma je jako bodnutí nožem přímo do srdce. Není snadné výsledek otočit, obzvlášť proti tak velkým mužstvům jako Barcelona," pokračoval na stránkách sport.cz muž, jenž sedí na lavičce londýnského celku již téměř dvě dekády.

Obhájce vítězství v Lize mistrů považuje ostřílený kormidelník za téměř dokonalý tým. "Žádný tým není perfektní. Ani my, ani Barcelona. I když náš soupeř od toho není daleko. Využije jakékoliv slabosti jejího protivníka. Pamatuji si kouče Luise Enriqueho jako hráče - vždyť proti nám ve Wembley skóroval. Ještě to byl mladý kluk. Podle mě odvedl pozoruhodnou práci. Ze začátku okolo něj panovala spousta skepse, ale pak vyhrál úplně všechno. To je úchvatné," ocenil stratéga nejbližšího protivníka Wenger, jehož slova zazněla na webu sport.cz.