Pět duelů Premier League, které budou v boji o titul klíčové

Anglická Premier League má za sebou již šestadvacet kol, jasno jako ve Španělsku či Německu ale rozhodně není. V boji o titul jsou prakticky čtyři celky. Zatím má navrch Leicester, kdo ale bude mít lepší pozici po odehrání těchto pěti klíčových duelů?

Pět duelů Premier League, které budou v boji o titul klíčové
Můj příští krok? Hollywood, hlásí Cristiano Ronaldo

Tottenham vs. Arsenal, 5. březen 2016


Za necelé dva týdny se svede bitva o severní Londýn. Velcí londýnští rivalově ale nebudou bojovat jen o cenné body v boji o evropské poháry, nýbrž se setkají v přímém souboji o titul. Oba mají na kontě totiž stejný počet bodů a to jednapadesát. Jsou tak jen dva body za letošním překvapením z Leicesteru. Březen tedy hodně napoví.

[break]

Chelsea vs. Manchester City, 16. duben 2016


Od důležitých duelů si dáme po střetnutí Arsenalu s Tottenhamem více než měsíční pauzu. Poté se proti sobě postaví Chelsea s Manchesterem City. Asi nemusíme připomínat, že se z těchto dvou celků může mistrem Anglie stát jen Manchester City, londýnský celek je totiž až dvanáctý a na první Leicester ztrácí propastných dvacet bodů. Pokud City tento zápas nezvládne, pravděpodobně bude ze hry o titul venku. Z vedoucí čtveřice je poslední a na třetí místo má ztrátu již čtyř bodů

[break]

Chelsea vs. Tottenham, 30. duben 2016


Chelsea se na konci sezóny může stát katem celků, které chtějí anglické prvenství. Dva týdny po utkání s Manchesterem City přijede na Stamford Bridge konkurence z Tottenhamu. Bude se jednat již o šestatřicáté kolo, do té doby mohou být Kohouti klidně mimo hru a nebo jasně první. O důležitosti zápasu se ale netřeba bavit.

[break]

Manchester City vs. Arsenal, 7. květen 2016


V sedmatřicátém kole do Manchesteru zavítá Arsenal, který v letošní sezóně titul opravdu chce, vždyť na něj čeká třináct let. Jenže, pokud se do té doby bude dařit i Manchesteru City, může z toho být boj o titul v předposledním zápase. Gunners naposledy prohráli s Manchesterem City v roce 2006, navíc mu v posledních pěti střetnutích nasázeli 18 branek. V tomto zápase tak půjde mnohem o víc, než o titul.

[break]

Chelsea vs. Leicester, 15. květen 2016


Leicester a jeho jízda letošní Premier League je opravdu neuvěřitelná a pokud se podaří dotáhnout do úplného konce, budou se vlastně přepisovat anglické dějiny. Lišky to nemají lehké, náskok na čele je jen dvoubodový a Arsenal s Tottenhamem jsou opravdu hladoví. Aby toho nebylo málo, Lišky v posledním zápase narazí na opravu těžkého soupeře ze Stamford Bridge. Stane se dlouholetý stánek Chelsea místem oslav Ranieriho, Vardyho, Mahreze, Hutha a spol.?