Vyrostou z nich hvězdy? TOP 3 portugalští mladíci

Portugalsko je sice menší země, výchovu fotbalistů má ale na parádní úrovni. Není divu, vždyť tamní ligu hrají tři evropské velkokluby Porto, Benfica a Sporting. Jejich mládežnické akademie doslova překypují nadějnými talenty, z nichž jsou ale v tuto chvíli nejzářivější tyto tři hvězdičky:

Vyrostou z nich hvězdy? TOP 3 portugalští mladíci
Chtěl bych na Letné dostat šanci, tvrdí Klokan Schick

Rubén Nevés

Porto mělo vždy velmi aktivní akademii a nedávno z ní vypadl perfektní středopolař Rubén Nevés. Je mu teprve osmnáct let, ale v dresu hlavního týmu Porta hraje naplno již druhou sezónu. Loni naskočil k šestatřiceti zápasům, letos jich stihl už třiadvacet.

A že se v Portugalsku narodil parádní fotbalista, o tom mají jasno i ve vedení reprezentace, za kterou odehrál již dva duely. Zahrál si proti Rusku a Lucembursku, když střídal bývalého hráče Porta Joaa Moutinha.

Porto chce jeho služby rozhodně udržet co nejdéle, bude to mít ale těžké. Zájem o Nevése je prakticky na všech frontách, od Anglie po Španělsko.

[break]
Goncalo Guedes

Dvou startů za portugalskou reprezentaci se dočkal také odchovanec Benficy Goncalo Guedes. Devatenáctileté křídlo hraje v Benfice naplno svou první sezónu. Loni stihl jen osm mačů, letos si to ale plně nahrazuje a má za sebou pětadvacet zápasů.

V nich dokonce vsítil čtyři branky, tři z toho byly ligové. Portugalskou ligu si ale přitom vůbec nemusel zahrát. Ještě jak byl dorostenec, měl o jeho služby zájem Arsenal či Valencie.

[break]
Renato Sanches

Benfica je momentálně asi tím nejlepším klubem, co v Portugalsku hraje. Vlastní dva poslední tituly a v letošní sezóně bojuje o třetí v řadě. Je zatím druhá a na městského rivala ze Sportingu ztrácí tři body.

Dvěma nejvytíženějším hráčům není ani dvacet. Po Guedesovi, kterého jsme si představili na předchozí stránce, patří mezi opory základní sestavy i Renato Sanches.

Ten odehrál již jednadvacet zápasů a vsítil v nich dvě branky, přičemž se také jedná o záložníka. V seniorské reprezentaci se ještě nedostal ke slovu, za to v té do devatenácti let má za sebou už dvanáct duelů, které obohatil o tři góly.

Za měsíc prosinec dokonce dostal ocenění za nejlepšího mladého hráče portugalské ligy.