Wenger: Jsou lepší než my, šampioni Evropy. A ne náhodou

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Ačkoliv se Arséne Wenger před prvním osmifinálovým soubojem s Barcelonou prsil, že se neobává, že by jeho svěřenci na Emirates Stadium katalánskou obranu nepokořili, nakonec se tak stalo, jeho výběr prohrál 0:2 a šance na první postup do čtvrtfinále po několika letech notně poklesly.

Wenger: Jsou lepší než my, šampioni Evropy. A ne náhodou
Video: Arsenal neuhlídal Messiho, Bayern ztratil dvougólové vedení

"Barcelona má skvělý tým. My jsme do zápasu dali hodně energie, ale technicky jsme byli průměrní. Zato oni v přechodové fázi v podstatě nedělají chyby. Jsou prostě lepší než my, šampioni Evropy. A není to náhoda," posteskl si francouzský manažer, jehož slova zveřejnil server idnes.cz.

"Nejvíc mě mrzí, že právě ve chvíli, kdy to vypadalo, že můžeme na hřišti dominovat, dostaneme gól. Šance jsme přece měli, jen jsme z nich nedali góly. Bohužel, Barcelona vás vždycky dokáže srazit ve chvíli, kdy jste na vrcholu. Bylo to stejné jako v minulé sezoně proti Monaku, zase jsme byli naivní. To je frustrující. Když se zdálo, že zaútočíme na vítězství," pokračoval na webu idnes.cz nadřízený Sáncheze, Walcotta, Girouda a spol.

A jak to tedy vidí s případným postupem? "Když se na to podíváme reálně, bude to už hodně, hodně těžké. Skoro až nemožné. Musíme to ale zkusit a bojovat," pronesl šéf lavičky Kanonýrů, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.