Triumfy mezi běžci míří do Příbrami a Ďolíčku

Stejně jako v předešlých sedmnácti kolech jsme pro vás sledovali také běžecké statistiky jednotlivých hráčů. Kdo tentokrát naběhal nejvíce kilometrů a kdo se nejvíce zapotil při rychlém sprintu?

Triumfy mezi běžci míří do Příbrami a Ďolíčku
Synot liga je zcela neregulérní aneb Návod, jak vyhrát titul

Ve sprinterské kategorii, kde se měří počet naběhaných metrů v rychlosti vyšší než 7 metrů za sekundu dominoval záložník Bohemians Michal Hubínek. Při vítězném pražském derby s Duklou nasprintoval 478 metrů a porazil všechny hráče, kteří do uplynulého víkendu zasáhli.

Na druhém místě skončil Petr Chyla ze Slovácka, jenž se řádně zapotil během utkání v Příbrami a jako obránce měl hodně práce. Během utkání uběhl ve sprintu 454 metrů, zatímco třetí Aleš Matějů z Plzně, jemuž bylo naměřeno 406 metrů ve vyšší rychlosti.

Mezi maratonci naopak dominoval příbramský Martin Krameš, jenž během zápasu se Slováckem naběhal 12 330 metrů. Jeho snaha byla ovšem zbytečná, protože si celek z Uherského Hradiště odvezl plný počet bodů za těsné vítězství 1:0.

Dvanáct kilometrů překonal také jihlavský Peter Šulek (12 060 metrů), jehož celek vybojoval cennou remízu 0:0 s posílenou Slavií. Na hřišti úhlavního rivala sešívaných neuspěla Mladá Boleslav, která si odvezla porážku 0:2 a nic na tom nezměnil ani bronzový maratonec kola Tomáš Přikryl (11 972 metrů).