Hodně sledované přestupy, které nové kluby nestály ani cent

Je tomu již hezkých pár let, co hráči nemohli změnit klub i po vypršení jejich smlouvy, pokud jim jejich tehdejší chlebodárce nedal zelenou. V dnešní době je tomu úplně jinak a každoročně registrujeme, že některé přestupy jsou realizovány s vizitkou „zdarma“. Podívejme se na několik případů, kdy se jednalo o skutečně ostře sledované transfery s hráči, kteří rozhodně měli co nabídnout.

Hodně sledované přestupy, které nové kluby nestály ani cent
Tři fakta o Pogbovi, které pravděpodobně nevíte...

4) Sol Campbell


Známý anglický střední obránce se v roce 2001 postaral ve své zemi o pořádný poprask. Z londýnského Tottenhamu zamířil k městskému rivalu z Arsenalu, a to ještě zadarmo. Fanoušci Spurs ho k smrti nenáviděli a označili ho dokonce za „Jidáše“. Samotný Campbell hned několikrát prohlásil, že svého rozhodnutí nelituje a na Gunners vzpomíná jen v dobrém, neboť zde kromě dvou triumfů v Premier League uspěl i třikrát v FA Cupu.

[break]
TOP 10 Ligy mistrů všech dob: Kdo patří ke králům soutěže?

3) Roberto Baggio


Slavný italský reprezentant Roberto Baggio to neměl během své kariéry vůbec jednoduché. Po skvělém angažmá v Juventusu přišlo temnější období, které začalo na San Siru v dresu AC Milán. Poté, co ztratil místo v dalších plánech klubu, zkoušel své štěstí v Bologni a uvažoval i o Parmě, ale nakonec vyslyšel volání Interu. Tam se však začala kupit zranění a výpadky formy. Nic nemění ale na tom, že dvakrát opustil San Siro zcela zdarma jako nepotřebný a jeho přestupy byly na apeninském poloostrově vždy bedlivě sledovány.

[break]
Pět historicky nejlepších střelců Serie A

2) Robert Lewandowski


Během čtyř let u vestfálského celku vyrostl polský reprezentant v jednoho z nejlepších útočníků v Evropě. Jeho chuť ale posunout se ještě výše přišla ve chvíli, kdy to Dortmund nejméně potřeboval. Tehdejší kouč Jürgen Klopp ho nedokázal přemluvit k prodloužení smlouvy, což nakonec vyústilo ve fakt, že již v lednu 2014 se upsal mistrovskému Bayernu Mnichov, kam pak po sezóně zdarma odešel. Pro bavorského giganta mistrovský tah, neboť polský fotbalista roku střílí branky jako na běžícím pásu.

[break]
TOP 4 hráči, kteří jsou aktivnější na sociálních sítích než na hřišti

1 )Andrea Pirlo


Italský klenot v záloze dlouhých deset let hájil barvy AC Milán, ale po čase si na San Siro usmysleli, že již „Architekt“ nebude potřeba a zdarma ho pustili do konkurenčního Juventusu. U Staré dámy vůbec nebylo znát, že Pirlo již dávno přesáhl třicet let, protože ve čtyřech sezónách vyhrál čtyři tituly v Serii A. Specialista na volné kopy se v létě rozhodl na sklonku kariéry okusit ještě za velkou louží severoamerickou MLS, kde nyní obléká dres New York City FC.

Šest tváří, které Chelsea neměla ze svých řad uvolnit