Nesmíme si myslet, že je partie s Kyjevem hotová, zní z City

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Protože byl Manchester City ještě do minulého týdne aktivní na všech čtyřech frontách, musel si stanovit priority. Nakonec byl z Ligy mistrů, Premier League a Ligového poráru, v němž jsou City ve finále s Liverpoolem, obětován FA Cup a výsledek debaklu proti Chelsea si ještě všichni pamatují.

Nesmíme si myslet, že je partie s Kyjevem hotová, zní z City
Video: Citizens vyloupili Kyjev, Torres a spol. přesilovku nevyužili

V Kyjevě vykročil úřadující vicemistr anglické ligy do čtvrtfinále po výsledku 3:1. "V posledních dvou sezónách jsme mívali smůlu, že jsme narazili na Barcelonu, protože s ní je to vždy velice těžké. Tentokrát jsme se jí vyhnuli a máme postupovou šanci, jakou jsme dosud neměli. Zase jsme vypadali jako tým, který je hladový po úspěchu, takže jsme dosáhli výjimečného výsledku. Bylo to představení, jaké bychom chtěli předvádět v dalším průběhu sezóny častěji. Prostě dobrý start do nového týdne," citoval web sport.cz slova kapitána Vincenta Kompanyho, jenž označil Joe Harta za neuvěřitelného brankáře.

Podobně mluvil i manažer Manuel Pellegrini. "Už před zápasem jsem říkal, že jsme měli smůlu, že jsme se v osmifinále potkávali s Barcelonou. Teď ale v konfrontaci s Dynamem máme možnost dostat se mezi posledních osm. A jestliže se mezi posledních osm dostaneme, může se stát cokoli," pronesl chilský odborník s minulostí v Realu, Málaze či Villarrealu, jehož slova zveřejnil web sport.cz.

Výhra na ukrajinské půdě ovšem nebyla až tak snadná, jak se podle výsledku může zdát. "Za stavu 2:1 opravdu přišly chvíle, kdy jsem pochybnosti měl, ale pak jsme dali třetí gól a byly rázem pryč. Mohli jsme zápas rozhodnout mnohem dřív, protože jsme v první půli měli míč pod kontrolou a minimálně tři velké šance. Třetí branka Yaya Tourého nám dává větší jistotu pro březnovou odvetu, ale nesmíme si myslet, že partie s Kyjevem je hotová. Do odvety půjdeme s velmi dobrým výsledkem, ale ve fotbale se nikdy nesmí člověk nechat ukolébat tím, že je rozhodnuto," uzavřel na stránkách sport.cz nadřízený Bonyho, Tourého, Zabalety a spol.